dis hekimligi fakultesi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
modernliği..son teknolojiyle donanmış hali.. daha hiç hastaya bakmamasına rağmen kaptığı hastane kokusu..ocaktan itibaren hasta kabul edecek klinikleri...ve sayamadığım zamazingoları gözlerimin faltaşı şeklinde açılmasına sebeb olmuştur..
türkiyede ki kaliteli diş hekimliği fakültelerinden daha ileribir teknolojiye sahip olan fakültemiz!.....
yakın doğu üniversitesi diş hekimliği bölümü muayene ücretleri ile öğrenciği söğüşlemeyi amaç edinmiş fakültedir. bir adet dolgu 56ytl kanal tedavisi 260ytl öğrenci indirimi ile 230 ytl kanal tedavisi sonucu olması gereken dolgu 56 ytl muayene ücreti 35ytl diş taşı temizleme ücreti 56ytl olarak belirlenmiştir. bu durumda üniversite öğrencisinin sağlığı paraya endekslenmiş ve okulun kötü politikasıyla yüz yüze bırakılmıştır.
henüz 1. sınıftayken öğrenciyi diş hekimi havasına sokan okul..hocaların ve asistanların size yaklaşımı olsun veya sürekli yapılan parti ve kokteyller olsun sizin kendinizi diş hekimi gibi hissetmenizi sağlıyor
5 yıl okuyup bitirince sadece diş çekmek gibi basit bir işe yarayan,kanımca luzümsuz bir fakültedir..

lakin sağlık ve toplum adına yadsınamaz yararlı bir işlevi vardır.

fakat 5 yıl okuyup bi dişci tükkanı açmaya,milletin ağız kokusunu çekmeye değmez be hacı....
mezun olunca diplomasıyla kamyon yükü para kazandıran fakülte..diş hekimliği sadece diş çekmektende ibaret değildir..çeşitli cerrahik ortodontik müdaheleler yapılır..buda çok iyi bir tıp bilimleri bilgisi gerektirir..ayrıca bu fakülteyi kazanamayanlar kazananlarını çekemezdir..onlarında belki çocukları diş hekimi olcaktır
öğrencilik ve stajyerlik dönemlerinin oldukça zor geçtiği; sabun,mum,alçı,akrililik gibi materyallerle diş morfolojilerinin öğretildiği, sözlü sınavlarda ter dökülen, sınavlar bittiğinde kendini yaşlanmış hissettiren, öğrencilik dönemi bittiğinde ise sürekli olarak özlenilecek olan fakültedir.