dusmanlarim – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
ne işe yaradığını bilmediğim sözlük işlevi. merakımı gidermek için kendimi düşman olarak ekledim ama şimdi silemiyorum. aferim bana.. kendime düşmanım artık, kendimi kendimden korumam gerek bu dakıkdan itibaren
arkadaslarım kısmının tam tersi olmasına ragmen ikiside işlevsizlikte kapısan secenekler.bu düsmanlık niye diye bir soru gelir akıllara arkadan.ama kimse bu arkadaslık niye diye sormaz.
düşmanlarım ;sözlüğün, yazara yama olarak sağladığı script özelliğidir. illa düşman kazanmak istiyosanız buyrun hodri meydan diyip ekleyin beni listenize demekten alı koyamadığım ibare

düşmanlık kavramı bireye güç kazandıran en güzel telepati türüdür

(bkz:bir arada yaşamı savunalım)
system upgrade: bundan sonra dusmanlarmizin dusmanlari otomatik olarak arkadas listemize eklenmektedir. dusmanimizin arkadas listesindekiler de yeni eklenmis olan pek tekin olmayan yazarlar bolumune otomatik olarak monte-carlo olmaktadirlar. (u: muahaha) (u: kendine gel bebelere balon)

(bkz:asparagas habercilik)
bir kaç reklam yapmayacağım sözlükte kullanımı eklenilen kullanıcıyı bloklamak olarak düşünülmüş özelliktir..eklenilen kullanıcıdan alınan mesajlar size iletilmez.ancak ydü'de ki uygulama nedir adminler daha iyi bilir.(u: düşmanımın düşmanı dostumdur)