yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

13 + 19 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • eksi sozluge benzesin diye basliklarin sonuna sorunsal koyma sorunsali

  - ana bu formatı nerden buldun?


  - ekşiden


  - eferin, pek güzel olmuş


  - yalnız sorunsal yazmışsın, ekşiden kopya gibi???


  (bkz:perhiz yaparken lahana turşusunu fazla kaçırmak)


  edit: yazar (u: yani ben) sözlük ekşi kokuyor, yok sorunsal lındı vs vs gibi şeyleri saçma bulmaktayım. zaten fikrin babası ekşi ise bir de dönüp sorunsala takılıp kalınmamalıdır. bu açıklamayı ifade eden ikili iletişim yukarıda mevcuttur.


  (bkz:otu boku ekşi den çaldın sorunsalı)


  ekşi sözlük bazı şeylerin başını çekiyor olabilir(u: başını çekmek) ama bu demek değil ki ydusozluk bünyesinde bulunan herşey ekşi den alıntıdır.. sorunsal yazmak gerekmiştir ve öyle olmuştur..


  misal ; ekşi de cumhurbaşkanı başlığı yok mu? elbette var.. ydusozlukde de var.. e o zaman ekşiye mi özeniyor ydusozluk? hayır.. sorunsaldan ziyade, ampul abi çıkarsa karşımıza o zaman bunu masaya yatırır üstünden geçeriz..
  tdk'ya göre doğru olma ihtimali bulunmakla birlikte, şüphe uyandıran, kesin olmayan, problematik. olarak geçen kelimedir..nitekim tdk'ya göre sıfat olarak geçmekte iken sözlükler aleminde ota b*ka kullanılarak hem yanlış kullanılmakta hemde çirkin gözükmektedir..(u: türk dili okuyana danışmalı)(u: tdk yalan söylemez)(u: yani mangal yakma sorunsalı diye başlık açmak nedir??)(u: pfff)(u: sıkkın sımayl)