entelektuel gorunme cabasi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
istiklal caddesinde bolca karşılaşabileceğiniz durum.elde kalın kalın kitaplar taşınır,omuz kitapların olduğu yöne doğru kayar.eğer kitap yoksa göğüs dik bir elde sigara diğer el ceptedir.
ayrica bu tiplerin saçlarını şu filli boyanın renk seçme ıskalalarına benzettikleri de görülmüş olup "entellektüel" kelimesine kendilerince bir boyut getir(miş)lerdir.
entel dantel davranmak ama başaramamak hemen akabinde 'aptal lan bu' tadında yorumlara maruz kalmak
içinde post modern veya seküler kelimesi geçen pek çok cümlei rastgele savurmaktır.futboldan nefret edip,yahu bayılıyorum şu operayacılıktır.kendi kültürünü hiç edip,batılı görünmek uğruna dayatma spoları izlemektir.ekskrim ekskrim nereye kadar be hacı,maç var akşam bak nası koyacaz izlesene yahu...
(bkz:özenti) (u: ayrıca delidegilim ben arkadasimiz hadi pehlivan güreşi desen anlarım ama futbol ingiliz sporudur) (u: muzik evrenseldir ) (u: spor evrenseldir)
entellektüel birikimini genişletemeyen daha doğrusu okuyup araştırmak yerine play staition oynayıp bütün gün lak lak eden yurdumun tembel insanının ürettiği hede. başı dik, bilgili görgülü nesiller yetişmesin aman. bütün gün kahvede okey oynamak bize daha çok yakışır.