ergenlik doneminde yapilan salakliklar – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kesinlikle o dönemde kalması gereken eylemler bütünü.baktınız ki ergenlik döneminde yaptığınız mallıklara,yetişkinliğe adım attığınızda da devam ediyorsunuz çok acil bir kişisel gelişim uzmanı yada psikiyatra başvurun.

-karate kid izlendikten sonra kafaya,ananenin tülbentini,3 parmak kalınlığına ulaşacak şekilde şerit haline katlayıp,alnı kapatmak suretiyle kafa çevresine bağlamak.bunu insanlara gösterme azmi suretiyle de,apartmanın ön bahçesindeki,içinde gül olan bahçemsi toprak bütününe,kapıcıdan alınmış kazmayı sallamak,arada sırada ayağa vurarak(u: yalandan) tek ayağı kaldırıp filmdeki o gereksiz saçma kareyi yakalayabilme uğraşı sırasında,komşuların ve mahalledeki kızların izleyip izlemediğini kontrol etmek için de,"aman allahım bu güneşte yukardan gözlerime mi vuruyo ne?" şeklinde tek gözü kısıp karizma yaparak komşu kızlarını kontrol etmek.an itibariyle kimse bakmıyorsa aynı senaryoyu 10 dakika sonra diğer bacağa vurarak denemek.
sadece iki tekerleğe sahip motorlu(u: motorsiklet) veya motorsuz(u: bisiklet) bineği tek teker üstünde götürme cabası içinde bulunmak.ne kadar anlamsız olduğunu anlamak çok geç farkedilmiyor,15-16 yaşında bu hareketin ne kadar anlamsız olduğunu bünye kavrıyor.
kenan ımırzalı oglu gıbı bır yuzuk alıp okul ıcınde cetelesme hareketlerı ve agırabı tavırlrı hocalar bıle yusuf mıroglu bakısı atıp sınıftan atılmalar...
prezervatiften balon yapıp sınıfta oynamak.tv dolabının altına porno dergiler koymak.tabi babanın orada bişi arayabileceğini düşünmeden yapılan eylemdir bu.çünkü olayları o yönden düşünemezsiniz.
artistlik olsun diye boş sınav kağıdını öğretmene atıp dünya'yı kurtaran adam edasıyla sınftan cıkan ögrenci de ergendir, salaktır yaptığının sadece kendisine zarar olduğunu bilmez anlamaz. (u: boş vermezdim)(u: karikatür cizerdim)
tv şovlarında insanların para karşılığı yaptığı olayları karın tokluğuna sırf erkeklik olsun diye yapma durumudur buna teen jackass'lik durumu da denebilir
arkadaşlarının traş olsana insanlar sana köse der ilerde şeklinde dostça uyarsından sonra orta ikinci sınıfta traş olmaya başlanması.

http://img124.imageshack.us/img124/9518/vteafvysqs6bxge7.jpg

(bkz:yazarın kendini teşhir etmesi) (u: gardaş öyle bir gülecem ki inanaman)
-ota boka depresyona girme tripleri

-bisikletle hava atmak uğruna yapılan binbir türlü $aklabanlıklar ve akabinde yarılmı$ olarak sunulan kafa , göz , kaş üçlemi.

-platonik a$ık olmak yada oldu sanmak..