erkan can – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
çağan ırmak imzalı bir kısa filmde görüp, beğendiğim daha sonra mahallenin muhtarları dizisinde şöhreti yakalayan başarılı bir oyuncu.. gemide filminde zaten aşmıştır kendini, o şimdi mahkum filminde de rol almıştır kendileri..
herkesin mahallenin muhtarı ile hatırladıgı ama her oynadıgı dizi veya filmde muhteşem performans sergilemiş kalplerde yerini almıştır.amerikan arabası hastasıdır.bir röportajındada gençlerin kısa filmlerinde oynuyorum.yardım amaclı. demiştir.yolu açık olsundur.daha çok görmek istiyoruzdur.
türk sinemasının kaliteli isimlerindendir. oynadığı diziler de genellikle karadeniz insanını canlandırsa da aslında bursa doğumludur. son zamanlarda düğün şarkıcısı isimli dizide eski bir aşığı canlandıran insanı mest eden bir amerikan chevrolet'e sahip oyuncu!!!!
türkiye'nin en iyi oyuncularından biridir,gemide ve takvada gösterdiği performans ve aldığı ödüller bunu göstermektedir.

takva,yaşamın kıyısında,kader,o şimdi mahkûm,anlat ıstanbul,yazı tura,vizontele,dar alanda kısa paslaşmalar,gemide,sokaktaki adam ; hepiciğinde bir erkan can imzası bulunmaktadır ve bence bu listeyi uzatmalıdır, beklemekteyiz.
kafası taşşak gibi olabilen beyninde filler sikişebilen şahıstır aynı zamanda bir nevi başbakan gibidir hatta işi daha zordur başbakanın kabinesi müsteşarları gibi bi ton adamı vardıro ise kocaman gemide tek adamdır .
inanılmaz yetenekli bir karakter oyuncusudur...aşırı mütevazi bir kişiliğe sahiptir.kim olursanız olun -abi film çekicez oynar mısın? dediğinizde nerde olursanız olun gelir,yapar,eder...üniversite öğrencilerine bu konularda acayip yardımcı olmasıyla tanınır...
90'lı yıllar da oynamış olduğu dizilerdeki anlamsız rollerle insanı kendisinden soğutan ancak daha sonra yapmış olduğu sinema filmleri ve dizilerdeki rolleri ile bir an da tüm düşüncelerin değişmesine neden olan sanatçı kişilik...