ev arkadaslari – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
üniversitede tek başına ev tutmak hem sıkıcı hemde pahalı olduğu için sıradan arkadaşlar toplanıp aynı evde kalma kararı vermesi ardımdan olan arkadaşlardır ,ince eleyip sık dokuyup seçilmesi gereken arkadaştır.eğer iyi arkadaş seçtiyseniz dadından yenemeyen arada bir götlük yapsalarda ,herşeyi paylaştığın kişilerdir. ev arkadaşının karı koca ilişkisinden tek farkı vermemesidir. vermek haricinde aynen evlilikte olduğu gibi diğer eşten hiç bir farkı yoktur. hatta eğer sırayla bulaşık filan yıkanıyorsa hanım diye ifade edilebilen arkadaştır.

hanım bulaşıkalrı yıkadınmı bi çayda koy be .

zikerim haaa diye karşılık verebilmektedirler...
uzun sürmüşse bu ev arkadaşlığı bunun sonucunda oluşan evlilik hissi, ayrılırken tam bir keşmekeş yaratır. ailelerin işe karışmasına, hatta taraflardan birinin nafaka dahi istemesine, bir tanıdık görülünce x ile evleri ayırmışsınız sorusuna cevaben olmadı, yapamadık, monotonlaşmıştı gibi ifadelere kadar götürür insanı. zor zanaattir birkaç insanı geçtim bir insanla bile aynı evde yaşamak, yaşamaya çalışmak.
iyi seçilemediği takdirde kötü sonla biten birleşmelerdir. üniversite hayatında bolca bu konu yüzünden tartışmalar çıkmaktadır...
cebinizdeki paranın yerini korumasını sağlayan,üzerinizden bir takım yükleri alan kişi,kişilerdir.