gonyeli – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
servisi genelde saat başını 20 gece kalkar detaylı bilgiyi yurtların kapılarına bakın...
araba yokken kalınmaması gereken lefkoşa ilçesi.. internet cafe den başka bi sosyal ortam sunmuyo
lefkosa'da musluk suyunun icilebildigi nadir yerlerden biri ayrica lefkosa'da yasayip omrunu curutmek istiyen ogrencilerin tercih ettikleri yasam alani.
şehir merkezindeki eski binalarda kalmaktansa sıfır dairelerde kalmayı tercih eden ve ulaşımı sorun etmeyen ögrencinin genel olarak sectiği öğrenci semti,hele bide servis durağı kapının önüyse keyfine değicek yok..
ev tutarken yalcin park denen mekana olan uzakligina bakmak gerekli.ilk baska eve yerlesiyorsunuz hersey yolunda gidiyor.ama yaza yaklastiginiz zaman artan dugun merasimleri dolayisiyla beyninize tecavuz ediliyor.nerden buldum bu evi diyorsunuz (ki ben her dugun aksami diyorum) diger semtlere gore gonyeli herseyli ile daha iyi.neden mi?servisiniz ayri,carsiya gitmek icin illa taksiye binmek gerekmiyor cunku gonyeli-lefkosa arabalari var,meraklisina bet ofisler suruyle,internet cafelerinin bollugu,benziligi,marketleri,belediyesi,yerel bankalar vb. herseyi var..
bana göre lefkoşanın diğer birçok semtine göre daha avantajlıdır öğrenci için.bir tek şey dışında sanırım gönyeli bir bataklık yada bunun gibi bir yere çok yakın bu sebeple sivrisinekler bu bölgede diğer bölgelere oranla 5-6 kat fazladır.yazın ilaçlar bile bazen kar etmemektedir.