greenpeace – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bir uyesiyle yakın bir samimiyiyet icine girdikten sonra turkiyedeki(istanbuldaki) greenpeace orgutunun asıl derdinin basındaki elemanların maddi cıkarları oldugunu ve kendilerinin piyon olarak kullanıldıgını soylemesiyle birlikte,sırf sorumsuzlukları yuzunden bir cok kez basının polisle derde girdini duydugum anda greenpeaceden anında sogumusumdur.

aliaga gibi bir yerde oturdugum icin haftada bir gemi diregi tepesine (gemi sokumde) kendini zincirlemis bir greenpeace uyesi gormekten bıkmıstım zira.bir cok seye karsı cıkarak eylem yapıp direkten indikten sonra sigarasını yakan elemanları olan bir orgute zaten saygı duymam anlamsız olurdu.hele ki kitapcık dagıtırken eger bagıs yapmak istemediginiz soylerseniz size bi anda hayvan muamelesi yapıp elinizden kitapcıgı geri almalarıda cabasıdır.
bir derste ödev olarak greenpeace i anlatacaktım. bu amaçla greenpeace turkiye ye mail attım, kıbrıstaki faaliyetleriniz oluşumunuzu vs yi anlatan bilgi verirmisiniz diye.. herifler o kadar paranoyaklar ki yada o kadar umursamazlar ki, *gelin burda görüşelim hem bize gerçekte orada öğrenci olduığunuzu ispatlamış olursunuz hemde detaylı bilgi alabilirsiniz* şeklinde cevap vermişlerdi bana..
kendilerini sağa sola zincirleyen köprülerden binalardan aşağı sarkıtan çevreci örgüt!!!1(u: kısacası manyakları içinde barındıran)(u: dünya çapında tanınan örgüt!!!)
kendileri benden destekci olmamı istemiş akabinde kredi kartımdan aylık bilmem kaç lira kesmeleri gerektiğini meblayı da benim belirlememi söylediler,eyvallah green kardeşlerimiz dedim belli bir miktar yazdım, ilk ay çekim yapıldıktan sonra üyeliği iptal ettirsenizde biz bunu merkezden karşılarız gibi laflar ettiler ona da tamam dedik..sonucunda kendileri benden yazılan meblanın iki katı para çekti..verilen numarayı aradım bunun ara sıra olabileceğini söylediler..hayır ulan sövsem ne diyeceksin sövmesen ben razı değilim..neticede greenpace üyeliğimide bağışımıda iptal ettirdim..siz siz olun uzak durun bu dandiklerden gidin bir fidan alın olmadı 2 musluk kapatın doğaya daha büyük faydanız dokunur...
bir kaç sene önce pizzacıda babamla otururken elinde anketimsi kağıtlarla yanımıza gelip bıdır bıdır konuşmuştu bunların üyelerinden bir tanesi. nerde ne çalışma yapmışlar gelirleri nerden geliyormuş vs.. yapışıp kalmıştı. en sonunda üye olmamızı istemişti doğal olarak. babamın sadece 'hayır' diyerek reddetmesiyle bayağı dumur olmuştu kızcağız. anketle uğraşana kadar git bir fidan dik be güzelim. zamanını da boşa harcamamış olursun hem. boş işler bunlar. kimyasal atıkları protesto ediyorlar ama ülkenin yarısı hala yere tükürüyor.