pirohu, mantı, börek çeşitleri, kaymakyağlı katmer gibi kıbrıs’a özgü hamur işi tadları bulabileceğiniz eski bir rum evi içerisinde faliyet gösteren ledra palace sınır kapısının yanında bulunan hoş şirin restaurant. pazar günleri kapalı olması can sıksada haftanın 6 günü açıktır. hellimli ve kıymalı böreği yazarın tavsiyesidir. mantısıda ayrı bir güzeldir.(u: paket serviside var)(u: 228 0052.)
8-9 sularında kapansada,o saate kadar karın doyurulabilecek en güzel mekanlardan birisidir.bozulmamış aile ortamı yapısı ile rahat ve huzurlu bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.
börek olarak küçük çiğ böreklerin yapıldığı yerdir, yanında domates sosu ve yoğurt da getirirler. lezzetinin türkiye'yle alakası olmasa da, kıbrıs şartlarında hamur ihtiyacınızı gayet güzel giderirler.
yemeklerini yerken pek haz almasam da...aile ortamından,mekanından ve her yere küçük küçük kağıtlara yazılıp bırakılmış müşteri notlarından etkilendiğim restaurant.Özellikle eskişehir'in çiğ böreğini andıran böreği ve sanırım içinde tavuk bulunan enteresan mantısı meşhurmuş...