yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • hard diske format atmak

  herşeyden önce gerekli belgeler resim müzik vs.yedekleriz,bilgisayarın boot ayarlarıcd-rom dan başlat şeklinde değiştirdikten sonra bir işletim sistemi cdsini(u: tercihen windows) sürücüye yerleştirip bilgisayarı yeniden başlatırız,karşımıza çıkan soruları cevaplayıp onayladıktan sonra bir süre bekleriz,işlem tamamlandığında bilgisayar kullanıma hazır olacaktır,ancak sürücüleri cd den yüklemeden işi bu aşamada bırakmak bilgisayara ayıp olacagından(u: swh) işin asıl zor kısmı olan sürücüleri ve kullanmak istediğimiz tüm programları yeniden kurar ve son olarak silinen resim müzik vb kişisel dosyalarımızı da aktarmayı unutmayız..bu arada cıkabilecek herhangi problemlere kafamızı takmadan sabırla işlemleri tamamlarız,eger bi yanlışlık yaptığınızı sezer de aynı gün içinde ikinciye format atmak durumunda kalırsanız sakin olun ve baştan başlayın,zira böyle bir durumda çırpınmanın yakınmanın çaresi olmuyor(u: kendimden biliyorum)
  doğrusu hard diske format atmak olan eylem. zira bilgisayara format atılmaz, olay harddiskin (yada partitionlarından birinin) içeriğinin silinmesidir. eğer bilgisayara format atabiliyorsanız ya bir madde yok ediciye sahipsiniz yada çok fazla rage against the machine dinliyorsunuzdur. (u: önce eğitim)(u: :P)
  önceleri pek keyifli olmasına rağmen zamanla sıkıcı bir hal alır. çevrenizde bilgisayarı olan her kim varsa format için sizi arar ve tıpış tıpış vaktinizden ödün vererek zaman öldürürsünüz.
  söz konusu söz öbeği hüseyin sevay'a kurulduğunda what throw a format? cevabını aldığınız durum..dandik bir işlem olmasına rağmen genelde atacak adam aranır..(u: getirin bakeyum)atanda dandik bir işlem yaptığının farkında olsada pek bir havalı atar ekrana daha bir kısık bakar özümser bilgisayarı..
  basit bir işlemdir. piyasada abartan hatta bu iş için para alan adamlar var. dogru düzgün de yapmazlar zaten. format değildir önemli olani. format tan sonra gerekli driver leri, dogru bir sekilde yüklemek gerekir. bu driver lari bulmak bazen hiç kolay değildir. en son da her zaman gerekecek programlari yükledikten sonra huzurlu bir şekilde hayata devam edilebilir.