hepimiz kibrisliyiz – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kibris toplumu 600 yildir birarada yasamakta olan, dunyaniin farkli yerlerinden ( ege, mısır, trakya, yunanistan, anadolu.. vs) tarihin farkli kesitlerinde, goc edip bu adaya yerlesmis, dolayli olarak birbirleri ile etkilesim icerisinde olan ve kendi oz sentezlerini yaratmayi basarabilmis, kendi oz kulturlerine sahip bir topluluktur. bu nedenle adanin hem guneyinde hemde kuzeyinde yasayan toplumlara herhangi bir milletin parcasiymiss gibi bakmak komik olacagindan hepimiz kibrisliyiz.
aynı masada oturan bi lefkoşalı, bi guzelyurtlu bidepaşaköylü arasında geçebilecek bir cümle..

- be gardaş hepsimiz kıprıslıyık değil ama?

+ yes be gülüm..

gibi
abi kıbrıslı die bişi kabul edilemez ne kadar da bizi sevmeselerde sonuçta türktürler..o nedenle hepimiz türküz.
hepimiz türkte değiliz kıbrıslıda değiliz lakin kıbıslıların doğu akdeniz karması bir millet olmasından dolayı en doğru tanım yinede kıbrıslı demektir kanımca.en azından yaşadıkları coğrafi bölge

(düz mantık her zaman işe yarar.)
biz kibrislilar kendimizi tanımlarken veya bir kullanıcı her hangi bir entry hakkında dusunduklerini yazarken birilerinin bunu kabul etmesi için mi yazmaktadır? birileri çıkıp hepimiz turkuz diye yazdıgı zaman turk diye birsey yoktur demek ne kadar saçma ise kıbrıslılar diye birşey yoktur demek de o kadar saçmadır mutlaka..