kendini kaybetip, haykırmak. hayata dair bir şeylerin yeterince canınızı sıkması. yer yüzündeki ümitsizliğiniz yada sevincinizin uç boyutlarda dışa vurumu.
sözün bittiği yerdir.herkesin bir kapasitesi vardır.her bardagın alacagı su miktarı aynı değildir.

yeri farketmez.zamansız gelir.burun yanar önce.düsünürsün.kaybettiklerin gelir gözünün önüne.hele ki kaybedişlerde sen hatalıysan vay haline.pişmanlıklar sarar etrafını,keşkeler...aldatılmıssındır belki de cok sevdiğin kişi tarafından.onsuz yapamam dersin ama ah su gururunda elveremez.dizlerin titrer.yıgılırsın oracıga.kalkmayıda istemezsin zaten.ellerin basına gider,gözyasların akarken.dünyanın en harika resmindesindir o an.orgazm olmaktan daha rahatlatıcı seylerin varoldugunuda anlarsın.ağlarsın.bosalırsın.
ertesi güne ossura ossura uyumayı beraberinde getiren eylemdir. yorulan gözler başka ne yapsındır ?
peak noktasıdır

boğazına kadra sinir, stres, üzüntü, nefret dolusundur

son damlada ağlamay başlarsın, gaza basarsın ve seni durdurabilene aşkolsun

gözyaşlarında içindeki irini dışarı bırakırsın

ağladıkça rahatlarsın, olay öksüre öksüre ağlamaya kadar gider

hafifçik, yumuşacık pamukçuk olursun sanki

sonra grafikteki eğri düşüşe geçer

uykun gelir, o uyku en tatlı uykudur
pazar ı pazartesi ye bağlayan gece star televizyonundaki bir spor programına katılan çok değerli bir futbolcunun menajeri , oyuncunun devre arasından takımdan ayrılıp ispanya nın valencia cf takımına imza atmasının muhtemel olduğunu duyurduğunda yazarın içinden gelen aksiyon bütünü .

(bkz:gitme aurelio)
herşeyin üstüste gelip artık umudun kalmadığı andır nie ağladığını bilmeden hıçkıra hıçkıra ağlarsın ve rahatlarsın (u: bir nevi rehabilitasyon)
derin nefes almakeylemi işe yaramadığında, çareler tükenip de kızgınlıktan ne yapacağını bilmiyorsa insan; koyversin gitsin ağlasındır.

kininin, nefretinin anlamsızlığını anlasındır. gözyaşı yerine içindeki irini akıtsındır dışarı da; temizlensin, silkinsin, düşünsündür.
yapıldığı taktirde insanırahatlatan en azından bir kaç hafta gereksinim duyulmayan ağlama şeklidir.