yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

14 + 12 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • hukuk fakultesi

  çeşit çeşit başlık açmışsın ey yazar, genel bir başlığı mı sözlükten çok görürsün alt metni; gencim, çeviğim neden açmayım mantalitesi, herkeşler okusun, öğrensin iyiniyetiyle açtığım başlığın varlığı ydu ya kurban olsun.


  bu kadar önsözden sonra sıkı genellemeler eşliğinde, ince ince irdeliyeceğim fakültedir.(aha bu da tanım modum)


  1. insanı havalı kılar:


  evet okur evet yazar. bu fakülte öyle bir fakültedir ki, öğrencilerinin çoğu çirkin olmasına rağmen havalı olaurlar. çirkinliklerinin sebebine gelince, yüzleşelim, ukraynalı değiliz. halkımız kel ve fodul. kızlarımız basenli, selülitli. o yüzden topumuzu toplasak adriana lima nın bacağı etmiyoruz. şahsen istiklal marşı okurken toplanan kalabalığı düşünüyorum, yok yani adriana ya bakmayı tercih ederim. demek istiyorum ki prodüksiyon eda eylemedik mi, koyunun boku gibiyiz. ayrı ayrı, minik minik toplar...e prodüksiyon için ne lazım, zaman lazım, para lazım. hanım kızımız güzelleşmek için spor yapacak, saçını boyatacak, lens alacak. bu hukukçu kız gibi paçozun başkanı gibi dolanmayacak ortalıkta.


  çirkin yani bakımsız olduğu zamanki haliyla her insan gibi çirkin olan bu hukukçu kardeşimiz neden havalı peki? bilmiyorum. havalı işte. hukukçu deyince insanın gözüne bir hoş geliyor. bak avukat desen sallamam. savcı desen ferhat sarıkaya da savcıydı, şimdi markette çalışıyor aq derim. ama hukuk mu okuyor. tamamdır.


  2. insanı derbeder yapar:


  bunu şöyle özetlemek istiyorum. tek cümleyle. net:


  okulun başında 10 milyonluk kent kart(akbil kimin bişey) yükleten bir kız var, derece yaptı hukukta. 4. sınıfta hala o kentkart bitmedi.


  3. insanı ukela yapar:


  iki bok öğrendi ya okulda, bu hukukçu hemen başlar akp nin kapatma davasıydı, kıldı, yündü diye. bazısı armut olur türkiye de hukukun öldüğünü de bilmez.


  (bkz:hukuk is not live here anymore)


  4. insanı geveze yapar:


  (bkz:numuneialem)