hukuk sinavlari – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
2006 - 2007 egitim sezonunda final versiyonları az kalsın agustosta başlayan sınavların genel adı.. millet tatile çıktı, deniz kenaarında karı kıza bakmaya başladı, hukukçular daha ders çalışıo.. sonra bu insandan adil olmasını adalet dağıtmasını bekle..
vize olarak 4 senelik okulda bir kaç hoca dışında pek dikkate alınmayan o birkaç hocanın da dikkate alıp almadığı belirsiz olan sınavlardır.sınavları tarih olarak diğer bütün bölümlerden farklılık gösterir açıköğretimin sistemine benzer.şöyle ki:yaklaşık olarak vize dönemi:ocak başı final dönemi:haziran ortası bütünleme dönemi:eylül başında başlar.sınavlar vize döneminde ardı ardına günler de olur final ve bütünleme döneminde ise 1 er gün aralıklarla olur.eğer 2. 3.veya 4. sınıfsanız aynı günde birkaç sınava girersiniz.sınavları çalışmayı son günlere bıraktığınız için uykusuz bir günde 2 sınava girmek bünyenizi sarsacaktır,iklimin,doğru dürüst beslenmemenin etkisiyle gerizekalı cümleler kurmanız,akli dengesi bozuk insan hareketleri yapmanız kaçınılmazdır.neyse ki bölümdeki arkadaşlarınız da sizin gibi davranıcaklardır ama bölüm dışından insanlarla sosyal ilişkilere girmemeniz tavsiye edilir.
yıl boyunca nolcak bizim halimiz çıksın falimiz şeklinde gezipte son 2 ay müthiş çalışma temposuna girmeye çalışmaya çalışan ve yıl sonunda girilen sınavlardan geçme notunun 60 olmasının etkisi ile geçme oranının genelde larda gezdiği sınavlardır