ilhan selcuk – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
cumhuriyet gazetesi baş yazarıdır.örtünen herkesin birisi tarafından zorla örtünmek zorunda bırakıldığına inanan bu zat ı namuhterem ülkedeki bütün anti demokratik müdahalelere hoş görüyle bakmakta ve bundan inanılmaz derecede gurur duymaktadır.fişleme ve yalan haber hususunda adeta bir ikon olan bu kişi artık bütün faşist düşüncelerini alıp basın dünyasından s.ktirolup gitse giderken de yanında emin çölaşan ı götürse pek güzel olacaktır
1925 ylında aydın'da doğan gazeteci 12 mart muhtırasında ziverbey köşkü'nde işkenceye maruz kalmış ve bunu kendi kaleme aldığı ziverbey köşkü kitabında belirtmiştir.

kemalist çizgisiyle her aydın gibi komünist damgası yemiş ve birçok engele, şantaja, haksız davaya maruz kalmıştır.cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi olan araştırmacı yazar, gazete içerisinde pencere başlıklı köşe yazısı ile okuyuculara ulaşmaktadır.

en son gözaltı durumunda ise yazar, soğuk kanlılığıyla durumu atlatmış ve söylemlerinde belirtmiştir. ergenekon örgütüne üye olmakla suçlanan yazar 21 mart 2008 cuma günü insanlık dışı bir şekilde kemal alemdaroğluve doğu perinçek ile sabah 4 sularında gözaltına alınmıştır. alınan karar doğrultusunda yurt dışına çıkma yasağı gelen yazar hakkında şu söylenebilir :"ilhan selçuk'u kovsan da bu memleketten, burası benim der ölüme karşı direnir gerekirse tek başına."
7/eylül/2008 günkü yazısında gene güzel noktalara parmak basmış türkiye'nin önde gelen gazeteci yazarlarındandır. okunulması doğruları görmenizi sağlayacak olan korkusuzca yazan sayılı gazetecilerdendir!!!