istanbul u teksas a çeviren olaydır...sözde imf karşıtı genç,yaşlı yollara dökülmüş,kimi şarkı söylerek,kimi davul zurna çalarak,kimi de ortalığı cehennem yerine çevirerek protestolar yapmıştır...a be akıllı evladım,kapitalizme karşıyım diyorsun,imf gitsin ülkemizden diyorsun ama sağı solu,her yeri yakıp yıkıyorsun,aklın almıyor mu bunları onarmak için gereken para yine o lanet ettiğin imf den alınacaktır...üzücüdür ki yine konuşulan,kimlerin bunu bahane ederek ülkemize hasar verdiği değil,eylemcileri durdurmak için polisin havaya ateş açmış olmasıydı...
6-7 ekim'de istanbul'da gerçekleşen imf, dünya bankası kongresine karşı birleşen sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler ve partilerin, grupların gerçekleştirdiği haklı eylemdir.

türlü türlü saçmasapan yorumlar ve yakıştırmalar yapılıyor bu eylemler konusunda. halbuki hatırlatmak gerek, eylem hakkı demokratik bir haktır. hayatında tek bir eyleme dahi katılmamış malların, kolluk güçlerinin eylemcilere, protstoculara çektiği muameleyi görmemiş andavalların yorum yapması hele, beni daha çok sinirlendiriyor. boş bi' vaktinizde uygun bi' tarih ayarlayıp, bir eyleme katılalım beraber. çok ciddiyim. o zaman daha iyi anlayacaksınız, kaldırım sökmenin taş atmanın dahi nasıl bir sinerji ile gerçekleştiğini. daha yürüyüşünüzü yaparken kolluk güçleri tarafından engellenmek ve tırnak içinde taciz edilmek, daha doğrusu demokratik hakkınız olan protestonuzun taciz edilmesi vb. gibi olaylar ister istemez en sakin insanı bile çileden çıkarır. bu kışkırtmanın üstüne gelen orantısız güç kullanımına hiç girmiyorum. uzun lafın kısası, yaşamadan yorum yapmayalım. bir eyleme katılalım bir gün ve o dehşeti, evet dehşeti, kolluk güçlerinin kışkırtmasını ve çektiği muameleyi tadalım, sonra yorum yapalım. eylemcileri eminim bir daha birer vandalist olarak görmeyeceksiniz.