itu nun kibrisa kampus acacak olmasi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
cok şaşırdıgım bir o kadar da sevindiğim uyguluma.keske 2 yıl once dogsaydım diyesi geliyor insanın içinden zira 115 tane universitemiz oldu.tercih etme sansı o kadar yuksek ki...
inanmayanlara ahanda burada kaynağı olan durumcuk

http://www.cnnturk.com/turkiye/haber_detay.asp?pid=318&haberid=370523
odtüyle sidik yarıştıracak demekkii. o da yurtdışında kampüsü olsun istiyor baksanıza.yaa biz baya ii bir yere kapağı atmışız walla baksanıza üniversiteler teker teker dökülüo adaya.
itü nün açılma sebebi de odtü den farklı değil yani ne para, ne eğitim sadece sınırları belirlemek. odtü kampüsünün kurulduğu yere dikkat çekecek olursak annan planı na göre rum topraklarına verilecek yerlerin sınırındadır, odtü kampüsü yavaşca yayılacaktır yani amaç siyasidir yoksa ne odtü nün ne de itü nün kıbrıs a kapak atarak geliştireceği bir sebep yoktur. odtü köklü bir üniversite ve sağlam bir üniversite olduğu için kampüsün ileriki zamanlarda kapatılması, yer değiştirilmesi(herhangi bir durumda) yapılamayacak bir şeydir yani kısacası odtü kendi isteğiyle buraya gelmemiş hatta ismim kötülenir diye ilk başta kabul etmemiş ve sonunda devletin zoruyla kabul ettirilmiştir. (kaynak ebi a.ş.)
iskele taraflarına kurulması planlanan ve tek fakulteden oluşacak olan proje!!!!türkiyede itüye giremeyen öğrencilerin kıbrısta itü kalitesiyle para karşılığı buluşmasını sağliyacaktır(u: odtüde olduğu gibi)!!!!