kadavra – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
genelde tıp hocalarının " evde çalışmak isteyen alıp gidebilir" die espiri yapmasına neden olan cesetler
italyanca kökenli bir kelimedir. anlamı ise ; tip ögretiminde, üzerinde çalismak için hazirlanmis, ölü insan veya hayvan vücududur.
genelde bağış harici olarak,kimsesiz ve teröristlerden sağlanan (u: tıpcı arkadaşım demiş idi) insan cesetlerine bu isim verilir..kullanım süreleri vardır ve temin etmesi güçtür,bir kadavranın bir tıp fakültesine yıllık maliyetide bir hayli yüksekti hatırladığım kadarı ile..
hapishaneden akıl hastanesinden sokaktan bulunur 6 aylık hukuki süreçten sonra kimsesiz olduğu tespit edilir. ve okul bünyesine geçer 1 aylık maliyeti 10 milyara yakındır formaldehit tanklarının içinde saklanır iğrenç kokar 5 yıla yakın süreleri vardır kimsesizler mezarlığına gömülür. korkulacak hiçbir yanı yoktur insana benzemiyorlar bile etleri kemikleri insanlıktan çıkmıştır eğitim için kullanılan et parçalarıdır.
marc schoelermann'ın yönetmenliğini yaptığı,korkalım,gerilelim diye gidilen ancak sonradan ana temasının porno olduğu anlaşılan,hayal kırıklığı içinde,bilete verilen paranın lanetiyle salon terkedilmesine sebep olan filmdir...