kadinin erkekten daha ustun oldugunu kabul eden erkek modeli – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
(u: boş bakınız)(u: sarı kanarya)

sayıları azımsanmıcak kadardır ve şu cümleyi kurmaları muhtemeldir: kadınlarla eşit olduğumuzu söyleyelim ki,durumu bir bire getirelim,yoksa iki sıfır malup oluruz...
böylesi bir düzenekle karşılaşmamış biri olarak(u: en azından birebir diyaloga girmemiş biri olarak) yine böylesi düzeneklere diyeceğim tek şey bi siktir git. aklım almıyor benim bu insan görünümlüleri; belirli kimlikleri, milletleri, ırkları, cinsiyetleri birbirinden kayıran, yücelten zihniyetleri. her şeyin körü körünesi ya da kaba tabiriyle boku çıkmışı zarar.

(bkz:allah akil fikir versin)
insanin aklina boyle bir kesin yargiya nasil varmis bu insan acaba sorusunu getiriyor zira erkeklerin de kadinlarin da birbirinden daha iyi yaptigi cinsinden gelen bir diger cinse ustun ozellikleri vardir. bu durunda bir kiyaslama yapmak elma ile armutu kiyaslamak gibi birseydir. soyle diyelim misal erkek kizdan daha zekidir. ama iktisadi degildir. erkek daha fazla zekasini har vurup harman savururken kiz daha az olan zekasini daha iktisadi kullanir. diyelim bu durumda siz bu iki cins arasinda nasil bir kiyas yapilabilir.. bu tarz hareketler acikca bir fasizmdir. turu ne olursa olsun fasizm bir hastaliktir.

not: ornek tamaman uydurmadir boyle birsey vardir demiyorum sadece ornek olsun diye bir denklem kurdum oylesine (u: muahaha)
mutemelen gecenin ilerleyen saatlerinde yanında ki güzel kadınla yatma planları yapan bir erkeğin söylemidir.