yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

20 + 18 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • kanatci haydarin yeri

  (alinti: kanatçı haydar 1954 tunceli dogumlu haydar asan'dır. kendisi 1970'li yıllarda ıstanbul a gelmistir. Çesitli lokanta ve restaurantlarda calısan haydar bey, lokantacılık sektorunde mevcut bulasıkcılıktan sef garsonluga kadar her turlu isi yapmıs, tabiri caizse "altyapıdan gelmistir".


  70'li yılların sonunda yedikule'de lokanta isletmeciligi de yapan haydar bey, "keban et lokantası", "buhara ocakbası", "malatyalı rıfat usta", cınarcık et lokantası" gibi doneminin unlu isletmelerinde gorev almıstır.


  bu donemde ozellikle guneydogu anadolu yoresi ustalarından, dolayısıyla guneydogu mutfagından etkilenmis, bunu da daha sonra sahibi oldugu isletmelerde menulerine yansıtmıstır. 90'lı yılların basında ıstanbul'un kocasinan semtinde ikamet eden haydar bey, kanatcılık sektorunun tohumlarını da burada atmıstır.


  kanatçı haydar kıbrısta.


  karakum yolunda acılan yeni şubesi girnede hizmet vermektedir.gidilmesinin tavsiye şiddetle tavsiye ettiğim bi mekandır.kıbrıstaki mekanın işletmecisi savas asan'dır.istanbuldaki şubesinin aynı düzeni olan dükkan lezzet olarakta aynı tadı vermektedir... ) (u: adres: hz. Ömer cad. no.:46/1 karakum, girne - kibris)