yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

10 + 14 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • kendine iyi bak

  söze gerçek anlamını yükleyen darmadağın eden $iirdir..


  herhangi bir acısı ve kalbi olan sesli dinlememeli..


  “kendine iyi bak” bir veda degil elveda cümlesidir çogu zaman. o üç kelimeden çok daha fazlasini gizler içinde...


  "kendine iyi bak." Çünkü bundan sonra ben yaninda olmayacagim. olamayacagim. istesem de istemesem de. sevdim bir zamanlar seni, hala seviyorum ve benden sonra da mutlu olmani istiyorum. olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.“


  “kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden baskasi olmayacak yaninda sana bakacak. ben olmayacagim. kendine iyi bak ve beni düsünme. Çünkü ben de seni düsünmeyecegim artik. arama sakin beni, yazma, çünkü ben yazmayacagim. sil beni yüreginden, çünkü ben silecegim. fakat, yasanilan, paylasilan güzel seyler hatirina sana yürekten mutluluklar diliyorum. ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum.”


  "kendine iyi bak. aramizda geçen herseye ragmen benden sonra iyi oldugunu bilmeyi tercih ederim. aslinda bilmem çok önemli degil, iyi oldugunu varsayacagim ben. seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum ben, seni kendinle basbasa, yapayalniz birakiyorum ben. biliyorum kendini birakacaksin benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum. aslina bakarsan, çok da fazla umursamiyorum."


  "kendine iyi bak derler ve giderler. tutkuyla sevenler, bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onlari ayirmak, eti tirnaktan ayirmak gibidir. kolay kolay kopamaz onlar, süreç çok aci vericidir, yürek parçaliyicidir. her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine “kendine iyi bak” gözleriyle ayrilirlar. ta ki umut da, sevgi de tükeninceye kadar…ta ki son elveda mezar sessizligine bürününceye kadar…"


  tutkunun ötesinde sevenler, bir kez “kendine iyi bak “ derler ve giderler. onlar eti tirnaktan ayirmak yerine ölümü yeglerler. onlar bu aciyi bir kezden fazla kaldiramayacaklarini bilirler.


  "kendine iyi bak" derler ve giderler. bu sözlerin içinde ihanet yok, hiç bir zaman olamaz derler ve giderler. en büyük ihanet degil midir aslinda seni seveni, ihtiyaci olani yüzüstü birakip gitmek. "kendine iyi bak" derler ve giderler. seni suskunluga mahkum edip giderler. seni parçalara ayirip, en büyük parçayi yanlarina alip giderler. seni senden alip giderler.


  daha kötüsü suçlayamazsin onlari tüm bunlar için. kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardir elbet. suçlatmaz kendini. savasmadiklari için kizarsin ama suçlayamazsin. savasmislarsa, yenildikleri için kizarsin ama suçlayamazsin. yenildigin için kizarsin ama suçlayamazsin… ayriligin kaçinilmazligina inandirir seni, kendine iyi bak derler ve giderler. elinden umutlarini, düslerini, sevgilerini alip giderler. bir tek anilari birakirlar geride, bir de hatirladikça gözyaslarina bogulasin diye unutulmayan nagmeler.


  arkalarina bakmadan çekip giderler eger yalniz kalmissan, çünkü insafsizliklarini görmek istemezler. hersey o saniye orada bitsin, kapansin bu sayfa isterler. bitti diyemedikleri için, kendine iyi bak derler. kirildim ve affedemiyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak; derler. seni istemiyorum artik, hayatimdan çikaracagim ama bil ki hiç unutmayacagim; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. biliyorum çok kanayacaksin ama daha iyisini yapamiyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. vicdanlarini rahatlatmak için kendine iyi bak derler, çünkü o kan uzun süre akacaktir ve o yara asla kapanmayacaktir, bilirler.


  "kendine iyi bak" bir noktadir çogu zaman. kendine iyi bak deme bana, sadece kötülükler noktalansin isterim ben. oysa sen iyisin… sen gözümdeki isik, dudagimdaki tebessüm, sen içimdeki sevinçssin. sen hayatima renk katan, sen yüregimdeki çarpinti, sen hayatimdaki nesesin. sen yolumu aydinlatan, sen dert ortagim, sen gönül yoldasim, sen bir tanesin. kendine iyi bak deme bana. nokta koyma.


  keske böyle yasanmasaydi bazi seyler, keske affedebilsen beni, keske ben de affedebilsem… keske döndürebilsek zamani geriye. keske bugünkü aklimizla yasasak herseyi bastan. nafile... ama yine de, gitmesen olmaz mi? bitmesek olmaz mi? sen eksikken, ben nasil tam olurum? senden kalan boslugu kimlerle doldururum? savassak, aramiza giren seytanla olmaz mi? hani büyük asklar her türlü engeli asardi, hani gerçek dostluklar her sinavi geçerdi, hani sevgi eninde sonunda kazanirdi? hani hayatta hiç kirlenmeyecek degerler vardi? hani en büyük zaferler, en kanli savaslarin ardindan kazanilirdi? bunlarin hepsi yalan mi? sahiden... gitmesen olmaz mi? bitmesek olmaz mı ?


  peki o zaman... senin istedigin gibi olsun... Öyleyse...sen de kendine iyi bak.


  candan erçetinin saçma adlı parçasında açıklanan söz..


  bir sabah olsa binbir umutla


  güneş bile açsa.. açmaz saçma


  bir gece olsa samanyolu hatta


  yıldız bile kaysa.. kaymaz saçma


  o son sözü duymak bile fazla inan


  ıyi niyet değil şefkat değil nereden bu dil


  bir sabah olsa binbir umutla


  güneş bile açsa.. açmaz saçma


  bir gece olsa samanyolu hatta


  yıldız bile kaysa.. kaymaz saçma


  o son sözü duymak bile fazla inan


  ıyi niyet değil şefkat değil nereden bu dil


  kendine iyi bak deme denmez saçma


  kendime bakarım elbet sen hiç korkma


  kendine kalıyor insan eninde sonunda


  sen bize iyi bak tanrım sevdalı kullarına


  herşeyi alma bir küçük eşya


  bırak bana yeter.. yetmez saçma


  dön gel uzatma hayat bu unutma


  zaman bile dursa.. durmaz saçma


  o son sözü doğru sanıp kanmam inan


  ıyi niyet değil gerçek değil kimden bu dil


  herşeyi alma bir küçük eşya


  bırak bana yeter.. yetmez saçma


  dön gel uzatma hayat bu unutma


  zaman bile dursa.. durmaz saçma


  o son sözü doğru sanıp kanmam inan


  ıyi niyet değil gerçek değil kimden bu dil


  kendine iyi bak deme denmez saçma


  kendime bakarım elbet sen hiç korkma


  kendine kalıyor insan eninde sonunda


  sen bize iyi bak tanrım sevdalı kullarına..
  sevgiliden ayrılırken,sanki halen sevgiliymiş gibi,sevgilinin son cümle olarak kendine iyi bak demesi,sevgili tarafından vurulmuş son darbedir..


  imalıdır,,


  vurgundur,,


  busedir,,


  bunalımdır....