kibris taki arabalar – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
yuh bu da mi var kıbrısta, diyebileceğiniz, zaman zaman ah çekebileceğiniz, 4 sene otostopla mi geçer be dediğiniz uktecik..
ilk gelindiğinde dumurdan dumura surukleyen arablardır.. bunlara alıştıktan sonra turkıyede araba begenemez oluyo insan..
cok dolu saglam makineler vardır ama ne yazıkkı bu arabalardan anlayan cok az usta hatta hiç yoktur,rum tarafı olmasa garajda yatacak olan arabalardır
iki yüz bin nüfus; iki yüz bin araba !!!

her evde iki, bilemedin üç araba olursa, yeni doğmuş bebek başına bile -lux- araba düşer, toplu taşıma için çözüm üretilmez ise, sen de - öğrenci bünyesi- böyle otostop çekmeye mahkum; yollarda sürünmeye dewam edersin !!

(bkz:kader mahkumları)

peki bu konuyu çözecek olan adres neresidir? üniversiteler olmasın sakın? peki üniversitelerin esas kurulma amacı nedir; çözüm üretmek olabilir mi? peki senin üniversitenin hoca ları ne iş yapar; çözüm üretmesi gereken kişiler onlar değil midir? belki birebir bu konuya elini atıp değiştiremez ama öncülük etmek, kolaylaştırmak, yol gösterici olmak...

belki de birileri birşeyler yapıyordur da, kktc deyiz ya, yine politik & ekonomik dengelerin yerinden zıplayabileceği, birilerinin çıkarlarının zedelenebileceği düşünülerek oldurulmayabilinmiş olabilir -farz etmekte yarar var!!- peki sonuç????

yok mudur bi cengaver çıkıp, desin ki misal: trafik kazalarının bu denli fazla olmasından dolayı, girne – lefkoşa arası yolun özellikle yaz dönemi, alkol alınma riski göz önüne alınarak, raylı sisteme geçilmesi, h. içi 00.00 – h. sonu için 03.00 son ulaşım saati olarak belirlenmesi...ülkemiz insanı ve gelen öğrenci & turist açısından olumlu bir adım olur düşüncesi ile işlemlere hemen başlayıp, bitirilmesi için çaba sarfedilmesi ve kısa zamanda bitirilmesi.. kaynak mı yok ? kuzey kıbrıs halkını çok seven ab ofis açmadı mı lefkoşa da?!! kaynak ayırsın beyefendiler; fon yaratılsın bu işler için ? al sana gerekçe: trafik kazaları...

son söz : (bkz:alayına gider)
evlerini satıp taksitle araba aldıklarını,kalan parayıda kiraya verdiklerini öğrendikten sonra acıyarak(u: görmemişliğin bu kadarı..yazıııık kız annem!) baktığım insanların kullandıkları taşıtlar.

ha bide kullanabilseler içim yanmıcak