kisisel entry girmek – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
sözlükte sıkça yapılan hata olmasina ragmen gün geçtikçe yüzdesi ciddi bir şekilde azalmakta olan entry türü
her entrynin içinde azda olsa olması gereken seydir.böyle böyle farklı düsünceler meydana gelecektir.
sözlükte bu sıralar(u: !) sıkça yapılan eylem. canlar, elbette beğendiğiniz, sevdiğiniz, nefret ettiğiniz ya da herhangi bir şekilde bağlandığınız, ilişki kurduğunuz nesne/yer/kişi ve kavramlarla ilgili entry gireceksiniz. ama bu entryleri sadece, 'güzel şey', 'beğendiğim şey', 'içinde bulunduğum grup', 'her zaman gittiğim yer', 'memleketim', kısaca 'ben, ben, ben' şeklinde yazamazsınız. interaktif sözlükler, sizin değil başlıkların tanımını içermeli ve girdiğiniz entrylerdeki toplam kelime sayısı 'şey, yer, eylem, grup' gibi kelimeleri çıkardığınızda en az 3'ün üstünde olmalı.(u: böyle bir kural yok henüz, ama bence olmalı) di mi ama?

entryler kişisel bilgi içerecektir, içermelidir ama aynı zamanda başlığı da tanımlamalıdır, en azından önceki entrylerden farklı bir bilgi vermelidir.

bir entrynin yalnızca kişisel öğelerden oluşup, herhangi bir tanım içermemesi, hatta yukarıdaki entrylerle aynı anlamda olması yani tekrar sözlükte ne yazık ki yasak.

eğer ydü sözlük'e bundan fazlasını katamıyor iseniz, belki de sosyomat gibi sitelerde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
masa : üzerinde yemek yediiim şeey :))

uzun saç : bana çok yakıştınııııı düşündüğüm saç modeli :))

converse: bende kırmızısı bulunan pabuç muck :d
sevgili sözlük yazarları, n'olur ya. n'olur.

sırf bende yazıcam, entry sayım yükselsin endişesi/arzusuyla yazmayın. sol frame'de üç sayfa yerine üç başlık olsun ama adam gibi entry girilsin. ben kişisel entry görmekten çok sıkıldım. bir başlığı hevesle açıp, bir cümlelik dedirten başlık, düşündüğüm durum/olay dolu entryleri görmekten çok sıkıldım.(u: madem sıkıldın siktir git di mi)(u: ne demeye hala yazıon)

hiç mi sözlük okumadınız? ekşi, uludağ, itü sözlük, bunlar hiç mi bir şey ifade etmiyor size? hangi sözlükte onaylandığını gördünüz böyle entrylerin?

ha burdan hepinize soruyorum, istediğiniz bu mu? çünkü eğer öyleyse bundan sonra umrumda değil. maksat başlık açılsın, entry girilsin ise, bende bundan sonra kişisel entry yazarlığına soyuncam arkadaşım.

mantar: zevkle yediğim yiyecek.

elma: yemeyi çok isteyip bir türlü yiyemediğim meyve.

yozgat: gitmeyi çok istediğim ama gitmek için hiçbir çaba göstermediğim şehir.

amuda kalkmak: yapanın canı acır mı dedirten başlık.
sabahattin ali:en sevdiğim yazar

beşiktaş:uğruna köle olduğum,tuttuğum takım

taksim:en sevdiğim yer

çikolata:mutlu olmamı sağlayan tatlı

akli havada:bennn (u: swh)

gibi gibi gibi...