bir che yazısı okuyup her yerde konusmaya bayılırlar karl marx ,engels'i futbolcu zannedebilen insanlardır bunlar
değişik tipde insanlardır. bunlar bide atesit olup, islam düşmanı oldu mu kendilerine göre tam devrimci olmuşlardır artık. öteki devrimci arkadaşları ,özel üniversiteler kapatılsın diye eylemler düzenlerken ,bu tipler özel üniversitede okurlar. bi elinde malbora sigarası ,masasında koka kolası dururken,amerikan emperyalizmini eleştirirler. kendileride bilmezlerya ne olduklarını , ama ya babası yada bi arkadaşı anlatır buna , komünizm şahane bişidir diye. bu modelde hayellerinde kübayı kurup, ahh keşkem ,ah keşkem diye devrim olsun diye umut eder.
kız tavlamak için her türlü dikkat çekici unsuru üzerine çeken insan modelidir. bazen ateist olur bazen sadist bazen mazoşist vs diye sıralanır bu örnekler ancak hiç bir zaman normal bir insan olamaz.
kız için değil, aptal kızlar için devrimci ayağı çeken erkek modelidir. ama akıllı bir kızın karşısında devrimci ayağını bırakın, hiçbir ayak çekemez garibim. çünkü henüz kızın kafasının çalıştığını anlayamadan bir ton gerizekalılık yapmıştır. (bkz:bütün kızları kendi gibi aptal sanan erkek modeli)

ayrıca, (u: tırnak içinde) normal bir insan olmadığından bu tip gobidik ayaklar çekiyordur. kendi haline bırakmak lazım. ne demişler, su akar, yolunu bulur.