kizowwa – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
#9084 nolu entrysiyle beni benden almış kahkaha krizlerine girmeme yol açmış bir yazar. o nasıl bir dialog? o nasıl bir sosyal tespit? o nasıl ciddiyetle karışık bir mizah duygusu? çok yaşasındır.
ilkokul öğretmeninin seyyar satıcı olduğundan kıllandığım ydüsözlük yazarı. zira kendisi iyi geceler sözcüğünün niteleme sıfatı olduğunu sanıyor, o sözcüğün temenni içeren bir dilek cümlesi olduğunu bilmiyor yada bilmezden geliyor.
ilkokul öğretmeni kocasından sürekli dayak yediği için derslere pek gelemiyordu. ama niteleme sıfatını anladığını sanıyor. çünkü,

'yeşil elma' ,elma isim ,yeşil de niteleme sıfatı.

'iyi gece' ,gece isim. 'mek' koyalım. gecemek olmadı.

nasıl gece? iyi gece. iyi, geceyi niteledi.

'iyi geceler' tabiki temennidir ama iyi gece de sıfattır. hoş nekadar edebiyat bildiği össde ispatlamıştır çünkü burssuzdur gerizekkaalı kizowwa. (u: imla düzeltmesi)
bu yazarı her gördüğümde aklıma sepultura yada slipknot geliyor.(u: ??)

kizowwa - kaiowas ( leziz sepultura 45liği )

kizowwa - iowa ( slipknot grubunun eyaleti )
özellikle kendi hakkında yaptıgı yorum sonrası beni yerlere yatırmıs,kendisiyle barısık oldugu belli olan yazar.
kizowwa - kaiowas ( leziz sepultura 45liği )

kizowwa - iowa ( slipknot grubunun eyaleti )

kürtcede damat

miki hakkında bu yazılanları görünce nasıl bir mik atmışım ki böyle cins cins anlamlara gelebiliyor diye hayretler içinde kalan bendirim

kizowwa içanadolu bölgesinde bulununan, afyonun kuzeyinde yeralan bir ovadır. ovanın isminin kiz konmasıda: burda zamanında çok güzel kızlar yaşarmş sonracima bunları haçlı seferleri sırasında hristiyan şovalyeler kaçırmış bunları afrikada köle ticaretinde kullanmışlar ardından bu kızlar çok vahşi olmuş sahiplerini baltayla parçalayıp derilerinden ayakkabı yapmışlar bu ayakkabılar sayesinde eski topraklarına kizowwasına dönmüş burada amazonları oluşturmuş .şimdi herkes amazonları elin ecnebi memleketlerinde sanır oysa yalandır amazonlar halis muhlis türktür ... (u: gelecek bölümde kizowwasının tarihi ve turistik mekanları anlatıcağım)

(bkz:atma osman din kardeşiyiz)