tazyikli suya hasret kalıp yaz aylarında soğuk suyu bulabilmek için sabahın 05.00'inde duş almaktır.

elektrik prizlieriyle sevişip, ingiliz usulü prize türk usulü fiş takmaktır.

gecenin bi vakti zil zurna sarhoş olsanızda kimsenin size karışmayacağın bilmenin keyfiyle daha çok içmektir.

türkiyede yenemeyecek kadar dürüm yemek. dürümcüler okul ev üçlüsünü sık kıllanmaktır.

türkiyede adını dahi bilmediğiniz içkileri tatmak yada görüpte olum bu çok pahalı bi ara para birleştiripte alalım dediğiniz içkileri tek başınıza alıp bitirmektir.

kumar kültürünüzü geliştirip, batak sinek gibi kağıt oyunlarına bok atmaktır.

dahada sıralanacak bir çok örnek ile birlikte kıbrısta öğrenci olmak gerçekten güzeldir.
evin salonundaki sürgülü tahta kapıları garipsemektir kıbrısta öğrenci olmak... ve aynı zamanda tavandaki mortal kombat edasındaki diken diken alçı süslemelere takılmaktır "aga bu ne?" diyerek..

okul otobüsünün tozlu koltuklarında uyuyakalıp okula geri dönmektir bazen..

ve paraya en çok ihtiyaç duyulduğunda o lanet olası atm de problem çıkmasıdır..

kıbrısta öğrenci olmak elektrik faturasını ödemediğiniz için elektriklerin kesilmesidir ve apartman elektrik panosundan gidip elinizle kaçak açmanızdır kimi zaman..

ve gaza gelip devlet dairesine faturaları yatırmaya gittiğinizde bitürlü çalışma saatini tutturamamanızdır yaz aylarında..

bazen yalnız kalıp bunalıma girmektir.. içkinin dibine vurup kendini insan ortamlarından çekmektir.. bazen okula günlerce hatta belki haftalarca gitmeyip o beklenen huzursuzluğu hissetmektir kıbrısta öğrenci olmak..

dereboyu'nda, girne'de, ortaköyde arabalarıyla gezen kıbrıslı erkeklerin davranışlarına anlam vermeye çalışmaktır kıbrısta öğrenci olmak..

güzel bi duş almayı düşünürken damdaki o lanet olası su deposunda veya onun motorunda bi problem çıkmasıdır kimi zaman!

evde makarna yapıp tencereyi aylarca yıkamadıktan sonra tencereyle birlikte komple çöpe atmaktır!

gecenin bi yarısı açık tekel bayi neresi var diye dışarı çıkıp bomboş ve yasemin kokulu sokaklarda yürümektir en sevdiğin arkadaşınla geyik yaparak..

ama şuan kıbrısa lanet edenlere ya da daha tam olarak anlayamamış olanlara söyleyeceğim tek söz birgün bu günleri gerçekten çok özleyeceğinizdir.
bireysel bütünleşmek , kendini geliştirmektir . ve hatta kimi zamanda boş zamanında ne yapcağına karar verememektir . ( o kadar boş zaman oluyor ki ne yapsam da 3 4 saatim geçse diyorsun demektir kendine .)