Kullanıcı Sözleşmesi

Sayın Yazar Adayı,

Hosgeldiniz…

Yazar olmadan önce asagida yazilanlari okuyup, anlayıp “kullanıcı sözleşmesi” olarak kabul etmeniz ve söz vermeniz gerekmektedir.

  1. Gercek ismimi ve soyismimi kullanacagima, 
  2. Dürüst olacagima, 
  3. Sistemde benden baska, bir yazar ben olmayacagima, 
  4. 18 yasindan büyük rolü yapmayacağıma, 
  5. Gereksiz yere bkz verip sözlüðü kirletmeyeceðime, 
  6. Küfürlü konusmayacagima, 
  7. Baska inançlara, görüslere saygi gösterecegime, asagilamayacagima, 
  8. Bölücü faaliyetlerde bulunmayacagima, 
  9. Konsepti çignemeyecegime 

a) Yukarıda belirtilen maddeler dışında, sözlüğe üye olup içerik gerin üyelere “yazar”, ydusozluk.com alan adı üzerindeki yazılımı yöneten kişilere “admin”, yöneticilere yardım eden kişilere de “moderatör” denir. 

b) Sözlüğe yeni yazar  olunması ya da kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

c) Yazarların yazacakları tüm yazılar kendi sorumluluklarında olup, resmi makamların IP ve ulaşım saat bilgileri istenildiğinde yazarlara sorulmaksızın paylaşılacaktır.

d) ydusozluk.com ‘a üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak entry girme ve başlık oluşturma yetkilerine sahip olurlar. Sistem bazı zamanlarda sizleri yazar olabilmeniz için bekletip yazdığınız yazıların kontrolü akabinde yazarlığınızı onaylama hakkını saklı tutar.

e) ydusozluk.com ‘da paylaşılan entrylerden öncelikle entry sahipleri sorumludurlar. admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet, dava veya ihtar akabinde açıklama yapmadan entryleri silme, düzenleme, taşıma ya da sistemde muhafaza etme hakkı adminlere aittir.

f) ayrımcılığa neden olabilecek, ırkçı, türcü, cinsiyetçi, sınıfçı, göçmen karşıtı, homo/bi/trans fobik, siyasi içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.

g) Yazarlar birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. özel mesajlaşma sistemi dahil ydusozluk.com’un hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tolerans gösterilmez.

h) avatar ya da profil kapak resminde kullanılan grafikler herhangi bir şekilde tahrik edici, hakaret içeren, belirli bir kitleyi hedef alan unsur içermemelidir. 

i) başkalarına ait kişisel bilgileri kullanmak veya paylaşmak yasaktır. (adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)

j) kurallara uymayan üyelerin entryleri uyarı yapılarak veya yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapların iptal edilmesi, sistemden uzaklaştırılması ve engellenmesi hakkı saklı tutulur.

k) bir yazar olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. izniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacaktır. ancak ödü sözlük sosyal medya hesaplarında, yazılan girilerin tamamı ya da bir kısmı paylaşılabilecektir. yapılacak herhangi bir saldırı sonucu bu bilgilerin ele geçirilmesi durumunda ydusozluk.com sorumlu değildir.

l) İş bu kullanım sözleşmesi ydusozluk.com yazarları ile ydusozluk.com web sitesi arasında yapılmakta olup oluşacak yasal zorunluluklar çerçevesinde düzenlenme, değiştirilme yapılabilir. kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.