bir kere türk belediyesi denmesinin sebebi çalışan belediye personelinin maaşlarının tc tarafından da veriliyor olmasıdır.neden de yi ayrı yazdım çünkü kktc de bu kimselere maaş vermektedir.pratikte iki milyar gibi bir para almaktadırlar.zaten kktc deki bütün devlet dairelerinde durum böyledir.

her belediyede olan yolsuzluk adam kayırma yanlış ödenek kalitesiz zabıta gerizekalı vezne memurları hafif meşrep kadınlardan oluşan ve ne işe yaradıkları hiç kimse tarafından tam olarak anlaşılmayan soru işareti personel grubu ne bileyim fazla mutlu daire müdürleri levazımatçı kılıklı odacılar hakir görülen dürüst ve namuslu helal süt emmiş adam gibi adamlar da var.
lefkosa turk belediyesi denmesinin sebebi 1956 senesinde belediyelerin turk ve rum olarak ayrilmasindan dolayidir.. bu madde ortaklik cumhuriyetinde de korunmustur.. maaslarini turkiye vermemektedir..
yeni hizmet binasına italya tarafından ödül verilen belediye

(binanın nesine ödül verdikleri hala meçhul)
lefkoşeyi bok götürmesinin sorumlusu olan belediye. iddia ediyorum şu dünya üzerindeki en tembel belediye lefkosa türk belediyesidir. aldıkları paraları hak etmiyolar. haram olsun demekten başka bişey gelmiyor aklıma. e tabi halkıda bilinçsiz olunca ortaya bu görüntü çıkıyor malesef. yazıktır günahtır.(bkz:tembel tembel)