yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 12 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • lsd

  uyuşturucu dunyasında psychedelic products arasında anılan lsd, albert hoffman isimli bir kimyagerin seneler evvel migren tedavisi için araştırma yaparken yanlışlıkla bulduğu, kokainden 100 kat daha kuvvetli bir uyuşturucu olan lysergic acid diethylamide nin kısaltmasıdır. bir mili damlası bir kişiyi uyuşturmaya fazlasıyla yetmektedir. bağımlılık yapmasının yanı sıra, bir kez kullanımı bile ömür boyu sürecek etkiler bırakır insan vucudunda. inanılmaz yoğun halüsinasyonlar görmeye neden olan bu maddenin bağımlıları hayatlarına intiharla veda ederler genelde. bunun sebebi, gördükleri halüsinasyonlardır. balkondan aşağı bakarken, bir havuz ve havuzun etrafında bir çok kızın *gel gel* demesiyle birlikte kişi kendini havuzun serin sularına bıraktığını, veya camın hemen önünde bir bulutun kendisini beklediğini görmesiyle dışarı adım attığını dusunmesiyle betona çakılır..


  etkisini çok çabuk gösteren lsd, vücuda ilk kullanımla birlikte yapışır ve aradan seneler dahi geçse flash back lerle varlığını hissettirir. (duz yolda giderken yerin yarıldığını, ağaçların kendisini kovaladığını anlatanlar bulunmaktadır.)


  çok kucuk bir miktarının bile yeterli olduğu bu uyuşturucu genellikle, kağıt havlulara, küp şekerlere, posta pullarına damlatılmaktadır. damağa yapıştırılan bu kağıtlardan vücuda akan zehirle birlikte çok renkli bir süreç başlar. etkisi 10 - 36 saat arası sürmektedir. etkisinin geçmesiyle birlikte kişi bitkin duruma düşeceğinden ya ecstasy olarak bilinen haplardan yada yeniden bu lsd denen maddeden isteyecektir. her iki maddenin de kimyasal olması, bağımlılığı destekleyecek ve surekli kullanım isteği başlayacaktır. bu da dipsiz bir kuyu gibidir..


  günümüzde asit, kağıt, motor, gibi isimlerle anılan bu uyuşturucunun ülkemize girişi genellikle israil üzerinden yapılmaktadır.


  israilden bu olayın müzik tarzına uygun abiler de çıkmıştır


  örnek verecek olursak: infected mushroom, yahel, analog pussy, vibe tribe vs...