lucky strike – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bir rivayete göre amerikalilar bu sigarayi piyasaya sürerken tüketici potansiyeli olarak kızılderilileri seçmişlerdir.amaclari fiyatini daha uygun tutup talep etmelerini saglayip üremelerini engellemekmiş çünkü lucky strike'in içine normal standartlardan daha fazla cinselgücü zayıflatici madde varmış(u: şehir efsanesi olabilir emin değilim)
kızılderililerin british&american tobaccos firmasının ana tütün deposuna yaptıgı saldırıda,bu depoyu atese verdiği ve tütünlerin büyük bir kısmı yanar.firma batmanın eşiğindeyken o yanan tütünleri kullanmaya karar verirler.kavrulmus tütünün lezzeti ve tadı çok beyenilipte firma patlama yapınca,sigaranın adını lucy strike ( şanslı saldırı ) olarak koyarlar ve üzerine kızılderili amblemi koyarlar.
türlü şehir efsanesi barındıran sigara markası .

-biri der ki kızılderililer saldırdı .

-biri der ki grev yapıldı alev aldı.

-biri der ki ordaki lucky ,20 sigaradan 1 inin bir adet *joint* olmasıyla alakalıdır .

-----

velhasıl kelem , malazlarkibrit lucky strikeı ilk etapta hayranı olduğu jacques villeneuve ün pilotluğunu yaptığı(u: sene 2002 )bar honda nın ana sponsoru olduğu için içmiştir . tadını bi alınca ise daha sonra vazgeçememiştir . ama fakat bakınız ki malazlarkibritin elini attığı herşey battığı yada patladığı gibi lucky strike da bir zaman sonra kıbrıs piyasasından kalkmıştır.
şuan sadece havaalanında bulunabilen içimi süper olan ağızda fevkalade tad bırakan şuan piyasada bulamayışımı malazlarkibrite borçlu olduğumu düşündüğüm sigaradır.