milli eğitim bakanlığı

milliyet gazetesinin haberine göre (alinti: milli eğitim bakanı hüseyin Çelik, hayatını kaybeden filistinliler için yarın okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda

bulunulmasını istedi. Çelik, konuya ilişkin yayımladığı genelgede, ısrail’in 17 gündür süren saldırıları nedeniyle hayatını kaybeden yüzlerce filistinli, özelikle de çocuklar ve öğrenciler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması talimatını verdi.) artık yuh denmesi gereken bakanlıktır. doğuda askerlerimiz şehit oldukça hiç sallamayan fakat filistinde ölenler için ilkokulda saygı dırışunun ne alakası vardır ya.. müslümanız ama nedir bu arap sevgimiz??? küçük çocukları buna alet etmenin ne alakası vardır yoksa şimdiden beyin yıkama çalışması mıdır??
tc nin milli olan eğitim bakanlığıdır. ama neye baktıları belli değildir. müfredat, ders kitapları konusunda din kardeşlerini bile kızdırmıştır bu kurum, yazıktır. bari yandaşlarına bunu yapma değil mi. sözde ilim irfan bakanlığıdır, egemen ideoloji ne ise onu verir işte kısaca. eksik, taraflı, sansürlü, bilimden uzak ne varsa ince eler ve tıkar sokar ders kitaplarına. milyonlarca işsiz, atanamamış öğretmene sahip bu ülkede nasıl oluyorsa atamaya yapamayan, ha yok, bir tek bolca din hocası evet hoca atayan bakanlıktır.
lise yönetmeliğinde değişikliğe giderek lise öğrencilerinin nişanlanmasına serbestlik getirmesi ile kendini aşan bakanlıktır. zaten evlilik yaşı 16 ya düşmüştür, anne ve babanın rızası, görüşleri alınarak; meb de bu durumun sırtını sıvazlar biçimde destek olmaktadır. ne biçim, ne enteresan iştir ki aklım almıyor değil alamıyor bu durumu. hani baba beni okula gönder dedirtiyordunuz. ben hiçbir şey anlamadım vallah billah bu işten.(u: yok anladım da anlamazlıktan geliyorum)(u: ironi hesabı)