mezuniyet sonrasi insan psikolojisi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
ilk gün mezun olmanın heyecanını yaşasanızda her geçen gün okulu bitirerek nasıl bir hatta yaptığnızı anlamaya başlıyorsunuz...

nerde o güzel ögrencilik yılları en çok kullnadığını cümlelerin başında oluveriyor bir anda..
koca okul bitirmiş, mezun olmuş, kuşlar kadar özgür olan bünye ilk olarak güzel bir tatil yapmak, okula geliş amacı olan karakter gelişimi ve meslek sahibi olma hususunda biriktirdiklerini, güzel fırsatlar yakalayayıp denemek isteyecektir. yanlız önemli olan mezuniyet ve iş hayatına atılmak arası geçen zamandır yani kişinin yapmak istediği tatilin süresidir. şayet kişi hantalsa o süre hiç bitmeyecek cepten harcamaya, gereksizlik yaratmaya devam edecektir, bu tarz insanlara yaşama öl denilesidir.

edit: böyle bir insan yavrusuna denilmiş olup alınan cevap 'herkes okumak / çalışmak zorunda değilki omunagoym' olmuştur. kaçınınız.
üni yılları boyunca atıp tutmanın (u: onu yaparım bunu yaparım bana iş çok) ne kadar yersiz olduğunu düşündüğün, dünyanın toz pembe olmadığını anladığın andır (u: tam şu an işte:p)
"bi bitse şöyle yapcam , bi bitse böyle yapcam, bi bitse of bi bitse!" dedikten sonra dımdızlak ortada kalma psikolojisidir.