midye dolma – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kıbrısta olmadığından dolayı eksikliğini hissedip canım çektikçe de kıbrısa bolca küfrettiğim dolmaların en güzeli.

midye dolma yemek için gidilebilecek en güzel yerlerden bir kaçı izmir, bornova, küçükpark, tülay aktaş yolu'dur. istanbul'da dikkat edin midye dolmacıların hepsi mardin'lidir.Çelişkimidir,yoksa sanatmıdır bilemem zira belirttiğim gibi izmir'de yemenin tadı başkadır.

biranın en güzel mezesi
kıbrısta olmadığından dolayı eksikliğini hissedip canım çektikçe de kıbrısa bolca küfrettiğim dolmaların en güzeli.

midye dolma yemek için gidilebilecek en güzel yerlerden bir kaçı izmir, bornova, küçükpark, tülay aktaş yolu'dur. istanbul'da dikkat edin midye dolmacıların hepsi mardin'lidir.çelişkimidir,yoksa sanatmıdır bilemem zira belirttiğim gibi izmir'de yemenin tadı başkadır.

biranın en güzel mezesi
kibrista artik sampiyon bufenin yapmaya calistigi dolma cesidi! en guzeli turkiyede istanbul ve izmirde yenir.
bir tencere yenecek güzellikte milyonlarca hayranı olan ve rakı mezesi.sıcak yendiğinde de süper olur ama heryerden yemeyin cırcır teklikesi taşır.
midyenin enfes lezzetine dahada bir güzellik katılarak ortaya çıkmış rekor kırmaya yönelik lezzet!!!(u: iddia ediyorum)(u: 1 koca tepsi yerim!!)
bunu seven bir çılgınlık, manyaklık halinde yer, bazılarına da hiç yediremezsiniz. izmir'de superdir, midye yeme turnuvaları bile vardır, istanbul'da midyeler büyük olduğundan pek tadı çıkmaz. istanbulda midye yemek için,

(bkz:midye tava)
en son geçen sene ekim ayında gittiğim canım ıstanbul'umun, bakırköy Özgürlük meydanı var ya; ordan aşağıya doğru inerken hemen sağda.. adı neydi ya... neyse işte orada iki paket yaptırıp, adaya geldiğimde yemiştim..