başlık seçiminde baya bi arada kaldım. mitler kadın ve erkek başlığını tercih etmek yerine altına bolca çılgın yorumlar ve çıkarsamaların, tespitlerin yapılabileceğini sandığım bu başlığı tercih ettim. bilmem yarım aklım beni haksız çıkaracak mı.

insanoğlunun tarihi olan insanlık tarihi boyunca türlü türlü mitler, insan üst başlığı altındaki kadın ve erkek cins-i hali konusunda türlü tespitlerde, aha belki de tek bi tespit de bulunmuşlar. sen de buna erkek egemen ya da ataerkil toplum, ben diyim tek tanrılı dinler, o desin ne bileyim pagan dinleri. ne bileyim, zevzekleniyoruz işte.

neyse, bu belirli kurmacalar dahilinde, kıasaca misal denmiş ki; ey kadın ve erkek cinsi insan bozmaları. sen kadın, soy sop devam ettirici doğurgan kadın. çiftleşeceğin erkeğin zeki, çevik ve ahlaklısını tercih et, seni koruyabilecek, zeki, atletik, kocaman kaslı erkeğe kızma götüne aval aval bakıyor diye, içgüdüsel o, ben yazdım oldu. boşuna mı atamsözü diye laf çıkardık, kalçalı kadından pençeli oğlan doğar deyü, gerzek. neyse, ey sen at-avrat-silahçı erkek! neslini devam ettirmek ve bu misyonun çılgın alet edevatı yarrağını sallaya sallaya seç koca götlü kadınını. ve beni seç la beni seç diye dolan peşinde. kocayın bi yastıkta. geberince görüşüz.

böyle bi bakıştır işte. bu mitler çok eğlenceli geliyor bana.