yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 10 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • my sister s keeper

  2009 yapımı, başrollerinde cameron diaz(u: anne), abigail breslen(u: anna), sofia vassilieva(u: kate), jason patric(u: baba), alec baldwin(u: avukat) ve joan cusack(u: yargıç)'ın oynadığı mükemmel bir dram filmi.


  film anna'nın ailesinden tıbbi bağımsızlık kazanması için avukata başvurmasıyla başlıyor. anna'nın ablası kate 2 yaşından beri lösemi hastasıdır ve 5 yaşına geldiğinde böbrekleri iflas etmek üzeredir. ailedeki kimsenin böbrek dokuları ve kemik iliği kate'e uymaz. doktorlar kordon kanının lösemide mucizeler yaratacağını ve eğer isterlerse in vitro fertilizasyonla kate'e uyacak bir kardeş yapabileceklerini söyler. aile hemen kabul eder, böylece 'donör çocuk' anna dünyaya gelir. anna'dan doğumundan itibaren kan, kemik iliği ve kate için gerekli şeyler alınır. anna 11 yaşına geldiğinde, kate artık yeni bir böbrek sahibi olmazsa ölmek üzeredir. aile, özellikle anne kate'i kurtarmak için ameliyatı yapmak ister.


  film inanılmaz sürükleyici ve acıklı. anna'nın normalde istenmeyen bir çocuk olarak ablasına yedek organ deposu olarak dünyaya gelmesi ve bebekliğinden itibaren yaşamış olduğu prosedürler ve 11 yaşında kendi vücudu üzerinde söz sahibi olamaması çok etkileyici.


  mutlaka izleyin, vıcık vıcık bir dram değil ama bunu ağlamadan izleyen olamaz. anna'yı canlandıran kız abigail breslin'in hastasıyım. yargıç rolündeki joan cusack'ta hiçbir zaman değerini bulamamış, hollywood'un en iyi oyuncularından biri.


  tabi cameron diaz'ın 15 yaşında kız annesini oynaması garip gelmedi değil.
  (u: bence) oyunculuk konusunda, gerçek anlamda, kendini, the holiday ile gösteren cameron diaz'ın göz doldurduğu kitap uyarlaması olan, dramın dibine vurmuş film.


  tıp etiği konusunu yalayıp geçmesi de iyi mi olmuş kötü mü olmuş bilemedim. asıl bunun üzerine gidilecek sanmıştım filmi izlerken ya da ummuştum ama olmadı.


  abigail breslen'e benim gibi gıcık olduğunuzdan izlemiyorsanız büyük kayıp. hikayeden, cameron diaz ve cağnım sofia vassilieva dan fırsat kalmıyor ona gıcık olmak. artı, katie-anna ve jesse kardeşlerin tırnak içinde oynadığı oyun, ki bu oyun mahkeme işidir, beni benden aldı. neyse, derias sayesinde izlediğim bu film ile bol bol düğümlendi boğazım. saol derry.