nokta – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bazen ''askımıza nokta koyma bende cok virgül var onları kullan'' die espiri konusu olan işaret..
bi kaç tanesi arka arkaya gelince pek tabiki bi sövme - yutkunma - lan hadi neyse!!! anlamı içeren kaelin ucunun bıraktığı en kucuk işaret.

misal l

an olm senın......

veyahut

ya şimdi bişi dicem ama... neyse ya ben bişey demiorum...
bir zamanlar yayında olan dergidir ,darbe girişimiyle ilgili haberin ardından kendi kendini kapatmıştır
kapatılmak zorunda bırakılmış dergi. ayrıca ülkemizde ne kadar güdük bir demokrasi olduğunu da yüzümüze çarpmış dergidir. alper görmüş’ün yayın yönetmenliğinde hazırlanan dergi yaptığı haberlerle 80’ yılların efsane nokta dergiciliğini de geri getirmeye başlamıştı.

nokta için sonun başlangıcı yayınladıkları andıç, darbe günlükleri ve sivil toplum örgütleri ile tsk ilişkilerini ortaya çıkaran haber dosyaları oldu. yoğun bir militarist baskının olduğu, medyanın asli görevinin haber vermek değil devletin ve tsk’nın resmi yayın bülteni olarak işlev görmek olarak algılandığı güzel memleketimizde, tabi ki cezasız kalmadı yaptıkları. çünkü bu güzel memlekette hukuk ve demokrasi denilince,darbe iddialarını soruşturmak yerine bu haberleri yapan dergiyi basmak anlaşılır. hatta yapılan baskılarla o haberleri yapan dergi kapanmak zorunda bırakılır. çalışanları işşiz kalır, haklarında davalar açılır. analarından emdikleri süt burunlarından getirilir. yani bu güzel memlekette tekere çomak sokan hiç kimse cezasız kalmaz.

sonra hiç bir şey olmamış gibi hayat devam eder. bizler televizyonlarımızda yeni bir yarışmanın, dizinin heyecanına kaptırırız kendimizi. bilmem hangi güzel sanatçının yakışıklı son aşkını merak ederiz. haber bültenlerinde o adını çoktan unuttuğumuz derginin darbe günlükleri dosyalarında adı geçen emekli subaylarımızın açıklamalarını dinleriz. vay be helal olsun ne güzel konuşuyor adam deriz. yatağa huzurla koyarız başımızı. çünkü biliriz ki birileri bizim asla fark edemediğimiz tehlikelerin(!!!) farkındadır. ve onlar ne yaparsa vatan için yaparlar(!!). bizim (!!!) için yaparlar.

(bkz:esek olana semer vuran çok olur)

(bkz:hayat ne güzel vapurlar felan)