ocalana ozgurluk otobusu – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
her gün şehit haberlerinin ajanslara düştüğü şu günlerde avrupanın muhtelif şehirlerinde haziran ayı içinde salına salına gezinen üzerinde freedom abdullah öcalan yazan ve ilerleyen günlerde gezineceği yerler planlanıp duyurulmuş otobüs... otobüsün içinden bol kilolu kadınlar gulu gulu (bu sese angıt mı deniyordu tam hatırlamıyorum ama) sesleri çıkararak inıp avrupalı yurttaşlara kendi hikayelerini anlatmakta...7-8 haziran'da pariste imiş bu otobüs ilerleyen günlerde sanırım strasbourg'da.. avrupada oturan türk vatandaşlarının oluşturduğu sivil toplum örgütlerinden, duyarlı yetkililerimizden istediğim bu otobüsün karşıtı olan şehitlerimizi tanıtan ayyıldızlı bir otobüs ile şehit analarını doldurup gezdirmeleri... bari bu konuda sesimizi duyuralım öyle değil mi ? hiç olmadı sıcağı sıcağına başka bir otobüs ile hemen yanıbaşında biz de kendimizi ifade edelim göbeğini kaşıyan adamın neler yaptığını ve yaptırdığını avrupalı yurttaşlara anlatalım ne de olsa özgürlükler diyarı avrupa....
gerçekten çok merak ediyorum neden bu insanlar saygı duyulacak kültürleriyle gelenekleriyle insanlarıyla gökkuşağının içinde bir renk olmayı seçmek yerine neden karanlık bir ütopyanın arkasından koşmaktalar.gerçekten çok merak ediyorum onları bugune nasıl getirdik bu öfkeyi kusmalarına neden olabilecek unsurlar ne kadar geçerlilik taşımakta.gerçekten çok merak ediyorum 3 günlük amerikanın başardığını binlerce yıldır aynı topraklarda yaşayan insanlar neden beceremiyo.

edit.bu otobüs yıllardır varolan bu sorunun sonucu olarak yollara çıkmadı mı
saptırılmaması gereken bir baslıktır.yazarların biraz dhaa dikkat etmesi gerekir.

konu ocalana özgürlük otobüsüdür,kürt halkı değildir...

edit.ayrıca anlasıldı ki ilk entry eksi sözlükten copy paste........
şayet ilk entry eksisozlukten çalıntı ise bunu yapan arkadaşın şutlanması gerekmez mi? bir hırsızın milli duygularına itibar edilebilir mi?kusmak istiyoruz.