yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

8 + 16 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
  • olasiliksiz

    adam fawer in müthiş kurgulanmış, biraz abartılmış, bünyesince şişirilmiş yine de öğretmiş kitabı. kuantum fiziğini sevenlere duyrulur, termodinamikle ilgilenenlere öptürülür.
    adam fawer'ın başlangıçtan sona kadar saran güzide kitabı nitekim kitabı okurken bile siz çok daha iyi bir final hayal edebilirsiniz..david caine ile bir süre içli dışlı olmamı sağlamış bitirdikten sonra da bu mudur dedirtmiş kitap..(u: kötü değil gayet de başarılı)(u: pek bi yerdim gibime geldi bir an)
    kitap başından sonuna öğreticidir, bildiklerimizi de tekrar edip hatırlamışızdır. olasılık, zarlar paralar, istatistik... laplace şeytanından determinizm e, heisenberg in çalışmalarından kuantum fiziği ndeki lepton lara kuark lara kadar hatta şizofreni ve epilepsi nin sebepleri, tedavisi ne varsa öğrenmişizdir, hatta silah çeşitlerini, kalibre nin neyi ifade ettiğini, hangisinin ne kadar zarar verdiği hepsini hepsini... ışıl ışıl aydınlandık, parıl parıl parlıyoruz.


    kitap, sofi nin dünyasının fizik versiyonudur, orda felsefeöğrenmiştik, şimdi fizikle dolduk, iki yazar da nasıl bu kadar tatlı dille bütün o bilgiyi aktarmışlar, hayran hayran bakıyoruz