yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 7 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • olum korkusu

  /
  2
  Ölüm organizmanın islafıdır. herkesin yaşayacak olması kötü, islafın geriye dönüşü olmaması daha kötü, kimsenin gidipte geriye dönmemesi ve ölünce ne olduğu bilinmemesi daha daha kötüdür.. Ölüm kötüdür özetle..
  beyin sahibi ve ölümden tırsan bir bireyin nasıl olup ta, hadi entry girmeyi geçtim en şuursuz bilinç seviyelerinde girilmiş halihazırda binlerce entry var zaten, ama az sonra ölebileceğinin bilincinde olmak? entriyi gbkzlarla süslemek? satırbaşı yapmak, yeni bir paragraf yazmak nasıl mümkün olabilir hala anlamamakla beraber olur öyle hezeyandır geçer dediğim korku çeşididir. başlığı açan kişinin ise samimiyetsizliğini gözler önüne seren olaydır.


  (bkz:sözlükte ilgi çekme teknikleri)
  güneşe çıplak gözle bakamadığın gibi ölüme de bakamazsın... ölüm dersinde hocamızın sölediği yabancı bir yazarın sözüdür. bu korkuyu en iyi anlatan sözdür
  ahiret inancı olmayanlar için yaşın ilerlemesi ile götün üçbuçuk atmasına sebep olan korku. bazıları için yaşın ilerlemesine bile gerek kalmamaktadır. (bkz:yusuf yusuf)


  ecel gizli olduğundan belkide bu okuduğunuz son entrinizdir. (u: korkmadım ki)(u: korkmadım ki)(u: ah benim sarı külağım)
  ölüm allahtan arkadaşlar her nefis ölümü tadacaktır. o yüzden kıvırmaya gerek yok. bu işiler biraz nasip kısmet meselesi, yazılan neyse ona varıyor/vardı/varacak.


  ölümü neden düşünür insan?neden korkar? yapacakları bitmiş midir bu dünyada?ya da yapmak istediklerini yapamayacak durumamı gelmiştir.bir şeyden korkmak acizlik değilmiydi?neden insan acizliği bilerek ve isteyerek tercih eder...