yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 13 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
  • oruc tutmasina ragmen gunah isleyen insan

    beyninde ur olduğunu düşündüğüm kimi zümre tarafından işlediği günahı hemen diniyle irtibatlandırılıp müslümanlara çamur atma meselesi yapılan insandır. bu akıl kabında delik olanlar farkında değildirler ki adamın orucu yada işlediği günahı kendinedir.


    adam oruç tutmasına rağmen diyelim ki hırsızlık yaptı. bunun adamın orucuyla ne alakası vardır. adam böylesine yüz kızartıcı bir suç işlediğinde işlemiş olduğu suç yada dinende günah olan hırsızlık fiilinden dolayı hesap vereceği dünyada mahkemelerdir, ahirettede allahdır. ama elemanın yaptığı bu işi dine bağlayıp 'işte gördünüz dimi nasıl müslüman? bu müslümanlar böyle işte' diye kokuşmak iğrençlikdir sadece. (u: sen yapmazsın zaten aslan parçası alınma hemen)
    bu profildeki insangiller, ayrıca, oruç tutarken entry de girerler. (bkz:oruçluyken entry girmek)


    tuhaf bi profil. cidden. artık ruh hastası mıdır, beyni pıhtı mı yapmıştır ya da sabi sübyan iken -sen müslümansın arkadaş!- mı denmiştir, hiçbi fikrim yok ama dinini samimi bi biçimde yaşadığından şüphe etmemek benim şahsen elimde değil. ve benim gözümde müslüman değil. kaldı ki, dini ibadet etmekten ibaret değil. kısacası, sen de ramazan müslümanı, o desin -vah mahalle baskısı, ben diyim -di gidin lan-, bu insan dinini kendi özgür iradesiyle seçmemiştir. aksine söylenmiş ve kendisi de sözümona uygulamaya koyulmuştur. kabul de etmezler bunu, oturup bu konuda laflasan. uzun lafın kısası, sorun günah işlemek değil. asıl sorun netice değil, hatçe kızımız işte.