yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

11 + 20 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • osman pamukoglu

  osman pamukoğlu


  22 kasım 1947


  doğum yeri: sinop


  bağlılığı: türkiye cumhuriyeti


  rütbesi: tümgeneral


  birimlerde: 42.piyade alay komutanlığı, hakkari dağ ve komando tugayı, 28. mekanize piyade tümeni , piyade okul komutanlığı


  savaş/çatışma: Çelik-1 harekâtı


  madalya: 1. dereceden altın Üstün cesaret ve feragat madalyası, 2 kez Üstün cesaret ve feragat nişanı ve 5 kez Üstün birlik yetiştirme nişanı almıştır.
  URL: http://www.youtube.com/watch?v=UhLiKkBQFHs


  Ben askerime leş toplatmam,öldükleri yerde kalırlar,çünkü buna layıklar" diyerek,tarihe geçecek bir açıklamaya imza atmış efsane general
  kitabindaki bir cumle beni cok etkilemis ve uzun uzun dusunmeme yol acmistir...


  - vatan sevgisinden beslenen fedakarlik duygusu dejeneri insanlara gulunc gelir!
  hak ve eşitlik partisi adı altında bir parti kurarak siyasete atılan türk silahlı kuvvetlerinden emekli olmadan önce doğu anadolu ve güney doğu anadolu bölgelerimizde şanlı bir görev yaparak terör örgütene büyük darbe vuran emekli general!!!!
  bugün bi kanalın canlı yayınında iki saat boyunca doğru dürüst cümle kuramayan ve habire zırvalayan, emekli edilmiş general
  böyle adam nasıl olurda ilerleyemez tümgenerallikten emekli olur dedirten büyük komutan.birilerinin kuruğuna çok bastığı için heralde yükseltmediler.bugün yeni kurduğu partiyle türk siyasitinde yer almıştır.türk halkına hizmetine oradan devam ettirecek büyük bir komutandır.
  ''merak etmeyin hepsini gömecek kadar toprağımız var.'' memleketin başındakilerin yapması gereken atarın giderin kralını yapan kişi.
  atarın giderin kralını yapan, taş ustunde taş koymayan, malkoçoğlunu bile kıskandıracak kadar cengaver olan, değil yıllar, yüzyıllardır çözülemeyen bütün sorunlarımızı bir kerede çözebilecek uber mensch. bıraksalar iki saatte meriçten girer atinadan çıkar. bir günde terörü bitirir, osmanlıyı yeniden kurar.


  bütün dünyaları üç beş kelime etrafında dönen küçük insanlar için biçilmiş kaftandır kendisi. düşünmek yok, sorgulamak yok, yakıp yıkmak, yok saymak var. oysa ki bunun daha önce yapılmışı vardı almanya da italya da. kendisi onların bile ancak karikatürü olabilir. çok sevenler için wilhelm reich tan gelsin (bkz:dinle küçük adam)


  ha bir de uluslararası ilişkiler, hukuk, insan hakları felan var ki hiç girmiyorum