osman yagmurdereli – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
22 temmuz itirabiyle o da artık milletvekilidir

alaattin çakıcı için önünde saygıyla eğilmeliyiz diyip sonrada şöyle eklemiştir abilere saygıda kusur etrmiyeceksin şeklindeki yalamalık standardını isaret eden adamı millet vekil seçti.
marmara universitesinde sunulan genc bakıs programında,ikide bir,ben buraya siyaset konusmaya gelmedim,sanatımızı,anılarımızı konusalım diyen,fakat heralde yaslılıktan olucak,yanında oturan iki güzide insanı (berhan şimşek-fikri sağlar) farkedemeyen,arada sırada acılan siyaset konularında,ben laf söyletmemlerle ancak cevaplar verebilen,an itibari ile fikri sağların sözlerinden sonra acaba cekip gidecekmi gitmeyecekmi diye düsünmeme sebebiyet verdiğim kilo vermiş şişman.
saç ve sakallarına ak düşmesi durumunda aç kalmayacak insan , zira kolay bir şekilde alış veriş merkezleri ve oyuncakçıların aranan noel-baba sı haline gelebilir .
anadolu klüplerinde oynayan orta sınıf topçular vardır hani, roberto carlos la karşılıklı oynadığı içn heycanlanır.. ya da ne bilim vaktinde hagi ile dialoğa girdiği için ayrıcalıklı hissetmiştir kendini..

osman insanı da bu kategorideki bir muzik - siyaset insanıdır bence. abbas guclu ile genç bakış programında fazıl say la ikili dialoğa girmiş (girmeye çalışmış) olmak bence kensin için tarihi bir andır.. çünkü ne siyasi çevresinde ne de muziğini tartıştığı - yaşattığı zumrede fazıl say kalitesinde bir insan yoktur.. torunlarına anlatacak bir hikayesi daha oldu işte.. ne mutlu ona