pembe kosk – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
kütüphane kantinin de ismini vermeyeceğim bir calısan tarafında nereli oldugum sorusuna verdiğim (bkz:izmir) cevabından sonra,'pembe kösk'ü biliyor musun? orası bizim' demesiyle beraber kafamda simseklerin cakmasıyla birlikte bildiğim kadarıyla pembe köskün alsancakta bir genelevimsi yer olmasını hatırlamamla oradan hızla uzaklasmamı sağlayan olayın kahramanı yer.kapısıda pembedir.ama belki o abimiz baska bir yerden bahsediyordur.bilmiyorum.iftirada atmıyorum.sadece bilidğim pembe köskün orda ki bi genelev oldugunu söylüyorum.
tez yazarken epey ziyaret ettiğim mekan. garip bir atmosferi vardır, iceriden requiem for a dream müziği gelir, bağımlılar resim yaparlar, film izlerler, havuzu vardır. uyuşturucu tedavisinde buprenorphine adlı ilacı kullanırlar. yaprak dökümündeki şevket de pembe köşkte tedavi görmüştür.(u: swh)
ankara'da çankaya ilk öğretim okulu(u: 5 adımdı be 5!) öğrencilerinin her özel günde gitmek zorunda oldukları mekan..vakti ile ülkü abla da içinde bulunurdu şimdi nasıldır bilemem..(u: ilk öğretim biteli teheeyy)