penguen – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
imparatorun yürüyüşü adlı belgeselde bu muhteşem yaratıkların hayatı konu edilmiştir. belgesel diyip geçmeyin, izlerken surekli 'waaaaay - ohaaaa -helal lan' gbi tepkiler veriosunuz ister istemez. cidden saygı duyulası hayvanlarmış bu penguenler.. takdir ettim
türkiyede ve dünyada yer etmiş kaliteli konserve yapan firmadır.fabrikası bursa izmir yolunda bulunmakta.çoğu ürünü kendi bahçesinden temin edilmektedir.
kadrosunun temelini oluşturan bir kaç yazar/çizerin bünyesinden ayrılıp yepyeni bir oluşum içine girecekleri mizah dergisi.
yiğit özgür,ersin karabulut,oky,memo tembelçizer,uğur gürsoy gibi en çok takip edilen çizerlerini kaybetmiş,kolu kanadı kırılmış dergidir
türkiyenin en kaliteli mizah dergilerinden bir tanesi.siyaseti ve hükümeti eleştiren yapısıyla kendisini takdir ettiren bünyesinde met Üst, bahadir baruter, serkan altuniğne ve erdil yasaroglu gibi cizerleri bunyesinde bulundurur.
kutuplarda yaşayan sevimli kuşlardır bir belgeselde anlattığına göre eşleri öldüğünde kendileri de ölen sadık hayvanlardır (u: kalmadı bu devirde bölesi )(u: heheheh)