http://www.netgazete.com/newsdetail.aspx?nid=753133

eğer yalan olmazsa ki benim şahsi inancım yalan olacağı yönünde ,

kıbrıs tarihinin en önemli event'i olmaya aday

tarihi mayıs 2008 olarak belirtilmektedir
inancsızlıgın bu kadarıdır.baslıgın altındaki linke bakmaya gerek bile duymamısımdır.olsa da muhtemelen rum tarafında olacaktır.
gazete pink floyd’un kıbrıs’ta konser vereceğinin duyulmasının ardından abd, ıngiltere ve ısrail’den birçok sivil kuruluşun ve sponsorun organizasyona büyük ilgi gösterdiğini, konserin 1 milyon euro’ya mal olacağını kaydetti.

güney kıbrıs’taki çevrelerin “konserin siyasi önemini fark edemediğini”, bu yüzden ilginin düşük düzeyde kaldığı eleştirisinde bulunan gazete, buna karşın kıbrıs’taki bm temsilcileri ile ıngiliz yüksek komiserliği’nin organizasyonu kolaylaştırmak için ilgi gösterdiklerini ifade etti.

gazete; rum hükümetinin olaya ilgisiz kalmadığını ve eğitim ve kültür bakanlığı tarafından konunun bakanlar kurulu’nun gündemine götürüleceğini belirtti.

kaynak :http://www.kibrisgenctv.com/haber/2961/yesil-hat/ta-konser-verecekler.html
sanırsam gerçekleşecek olan konser.

http://www.yeniduzengazetesi.com/index.php/cat/4/news/12272/pagename/kultur_sanat

http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/10996/pagename/kibris

aha bu da rumcası: http://www.politis-news.com/cgibin/hweb?-a=767652&-v=archive&-w=pink@floyd@&-p
doğu almanya ve batı almanya zamanında da aynı konserin verildiği ve akabinde bu duvarın yıkıldığı konser.olması muhtemel görülen ki dünyada tek bölünmüş ülke olan kıbrısı dünyanın merkezine koyup bu bloklaşmayı kaldıracak konserdir.klip bile çekilebilmesi muhtemeldir.yalnız şöyle bir sorunsal ortaya çıkıyor rum tarafında gerçekleşecek bir konserin barışa nasıl katkı sağlayacağı.neden olmasın demekten kendimi hala alamıyorum.