yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

11 + 8 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • postmodernizm

  post "ötesi" anlamını taşır. yani postmodern "modern ötesi" gibi. kimilerine göre postmodern sanat içi "boşaltılmış sanat" olarak görülmektedir.. hatta postmodern yerine "fosmodern" yakıştırması yapılmıştır.


  örnekler..


  operada


  200 yıl öncenin oyunu günümüz elbiseleriyle kot pantalonlarla tişörlerle sahnelenip. niçin böyle yaptınız sorusuna da; "yazar şimdi yaşasaydı" fikrinden yola çıktık cevabı verilmesi.


  resim


  bir cam üzerine konan sinek pisliklerinin sanat ürünü olarak sunulması (fakat amaç sadece yapmış olmaksa)


  gösteriler


  ata demirer şovları.. insanları gösterilerinde büyük paralar karşılığında güldüren tiplerden. türkçeyi bozan konuşmalarıyla gerçekten komik olabilen canlı türlerinden..


  gibi
  (bkz:post modernizm)


  modern üstü,modern ötesi anlamına gelen;hakkında tek bir kelam etmeyen insanların bile bu akımdan nasiplenip tepkiler verdiği sanatta da kendini gösteren akımdır.bilgilerimizin mutlak olmadığı ve onun önüne geçen bir bilginin olabileceği ve gerçeğin kendini sürekli yenileyeceğini,sürekli yeniden üretileceğini savunur
  teferruatlı bir -izm gibi duruyor kendisi. allah kısmet eder de açılır ve bana da verirlerse(u: buraya ne yazıldıysa o) gelecek dönem alacağım bir derstir 'postmodernism debates' adı altında. bakalım artist felsefeciler in modernizm ile alıp veremedikleri, tartışıp durdukları neymiş.