recep duran – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
ı.r bolumu ogrencılerının tek donem dersıne gıren bıcok konuda bılgı sahıbı farklı bır felsefe hocası..
okulda saygı duyulmayı en başta hakeden insanlardan birisi.müthiş insan,bilgili insan,görmüş geçirmiş insan,keşke 1 değil de 100 dersimize girseydi dediğimiz recep hocamız.
oulumuzda en cok sevilen ve bu sevgi ve saygısyı hakkeden insanlardan birisi ayrıca zekasıyla insana yok artık dedirtecek bir kisilik lakin aramızda sole bir diyalog gecmistir

ben:hocam benim vizem dusuk sizden aristoyla ilgili bi odev almak istiyorum.acaba kaynak gosterebilirmisinz?

hoca:(o esnada bi yandan muzik dinliyor bi yandan beni dinliyor bir yandanda onundeki kagıda notlar alıyor)tabikide veririm su arkandaki kitaplıkta ustten ucuncu soldan 5inci sırada siyah kapaklı bir kitap var o isine yarar.

ben kitabı alırım ve kitabın ustundeki aristo yazısını gorurum odaya beraber gittigimiz arkadaslarla ne oldugumuzu anlayamayız ve odadan kacma planları yaparız cunku aynı seyi diger 2 arkadasımda dener ve sans eseri olmadıgını anlarız..
koskoca oğrencilik hayatımda, beni kopya çekerken yakalayan tek hoca. tabı bu yakalama da kendine has bi şekilde oldu.

sınavda sözlül serbestti, zeki talebe olduumdan bende kopyayı sözlüğün içine yerleştirdim. sınav başladı ara sıra açıorum sözlüğü bakıorum yazıorum kapatıorum. derken recep başkan geldi ver bakalım sözlüğü ne güzelmiş o oyle biraz kurcaliim ben onu dedi. aldı baktı baktı - tabi benden ecel terleri akıo - sonra koydu tekrar masaya, aferim lan tertemizmiş sözlük dedi. bana garip bi gulumseme geldi, ahaha görmemiş diye sevindirik oldum kendi kendime, yazmaya tam devam edicem, kalemi tuttu, '' devamı 286. sayfada yaz, ben anlarım '' dedi ve gitti. ben bi duraksadım - bi yutkundum, açtım sözlüğün 286. sayfasını, kopya bana bakıo.. hocaya dondum baktım, inceden bi göz kırptı... way beee dedim helal olssun adama..

sonuç tabi ff geldi ama adamın halen arkasından bir tek kotu soz soylemem, o zekaya ancak helal osssun denir
saygıya değer bir üstad. tüm öğrenci arkadaşlarımın onun ulviyetinden yararlanmasını dilerim.