reenkarnasyon – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
wiki derki;

reenkarnasyon veya ruh göçü ruhun sürekli olarak tekrar bedenlendiğine inanan spiritüalistlerin bu olaya verdiği addır. reenkarnasyon kavramı asya dinlerindeki tenasüh kavramından farklı olmakla birlikte, günümüzde ruh göçüne inanan insanların sayısı bir milyarı aşmaktadır (hindular, budistler, deneysel spiritüalistler vs.)
sosyetenin son yıllarda dahil olduğu tarikatların inandıkları ritüllerden biri ki önceki yaşamlarında başka bir mahluk (u: yani yaratık) olduklarını varsayar.
bomba geyikleri içerisinde barındıran ruh göçüdür.

hasan memleketinin kurak toprağından kalkıp istanbulun altın olan topraklarına doğru yol alır. ilk gunler bi farklı gelir istanbul ona buyuk binalar luks arabalar kalabalık şehir filan. istanbula gelmiştir iş bulamazsa parası bitecek ve aç kalacaktır. bir inşaata girer ve çalışmaya başlar. burdan ii paralar kazanır ve terfi eder daha nezih bir iş olan garsonluğa geçer. burada üst düzey bilgili müşterilere hitap eden hasan müşterileri ile yaptığı konuşmalar sonrasında reenkarnasyon denen olayı öğrenir bilgilenir ve köyüne ziyarete gider.

hasan kankası mahmuta istanbulu ve işini anlatırken mahmutun bir lafı ona cok koyar ve hasan o unutulmaz lafı kapak niyetine yerleştiriverir.

m:- hasan be sen şimdi istanbul da ne iş yapıyorsun? böyle giyindiğine göre hoş bir iş sanırım?

h:- tabi mahmutcum çok özel lüks bir restorantta garsonluk yapıyorum.

m:- hadi be sen şimdi altı üstü bir garsonmusun?????

h:- ben şimdi altı üstü bir garsonum ama reenkarnasyondan sonra ingiltereye kral olucam oğlum.
ölüp tekrar başka bir şey olarak dünyaya gelivermektir, ruh ölmez bu inanışa göre, sadece şekil değiştirir, misal şimdi ottun sonra birden eşek oluverirsin

o yüzden ben diyorum ki ot koparmayın ölmüş dedeniz olabilir, inek yemeyin o da ölmüş ananenizdir belki belli mi olur, insan akrabasını yer mi, aç kalın gerekirse ama yemeyin bişey, siz de ölün, nasılsa ölünce başka bir surette yine geleceksiniz, ölmekten korkmayın