rock muzik dinlemek – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bir kulturdur, bir aliskanliktir, bir tarzdir. gunumuzde populer oldugu icin kiz tavlamak icin dinleyeni cok yuksek sayida bulunmaktadir. bunun yaninda sirf farkli olmak icin dinleyenler vardir bunlari ayirt etmek kolaydir genelde slayer megadeth vb tisortleri giyerler yuksek cogunlugu metallica dinler. rock dinleyenlerin metal dinleyenler ile karistirilmamasi gereklidir.
bitli - tenekeci - pis gibi yakıştırmalara maruz kalan ekibin severek yaptığı iş..

ama şu var, rock dınlemek için illa uzun saçlı - dağınık - kupeli, sakallı olmak gerekmez. normal bi dış gorunuse sahip kişiler de gayet keyif alabilir bu müzikten...
uyuz oldugum bir baska durum ise rock muzik dinledigini soyleyen fakat rock muzigin 90'lardan basladıgına inanan tiplemelerdir. 80 askeri darbesi ve sonucları olarak degerlendirmek de mumkun tabii bu durumu. turkiyeyi 70 milyon askere sahip bir ulke olarak dusundugumuzde ise bu durum hic de sasırtıcı olmasa gerek.
türkiyenin tamamını böle kişilerle dolu olduğu ve çoğunluğununda rock müzik veya metal müzik hakkında bi bok bilemedikleri bi tür.
toplum tarafından kedi kesebilicek potansiyelde oldukları sanılan insan tipleri

dışarda ben rock dinliyorum abi,bende şunun şu albümü var diyince rock müzik dinliyo olabilirsin ama aynı zamanda ezikte olursun (u: dikkat etmek lazım koç)(u: swh)